Історії життя

Життя і любов Леся Курбаса

Життя і любов Леся Курбаса

Про нього казали, що він міг поставити на сцені навіть таблицю множення. Про його творчість і його новаторський театр написано десятки досліджень. Про його особисте життя ми знаємо значно менше.

Панянка і селянка Василя Каразіна

Панянка і селянка Василя Каразіна

У житті Василя Каразіна було все - блискуча кар’єра при дворі, заснування Харківського університету, втеча з країни, дві висилки, ув’язнення в Шліссельбурзі, численні наукові праці, різноманітна громадська діяльність. І ще – кохання... і смерть первістка.

Історія харківської володарки Оскара

Історія харківської володарки Оскара

3 жовтня виповнилося 130 років від дня народження Варвари Каринської – володарки «Оскара», художника по костюмах і знаменитого американського модельєра.

Доля «слобожанского Соловейка»

Доля «слобожанского Соловейка»

Ім’я Катерині Оловейникової ставили в один ряд з іменами українських корифеїв оперної сцени 30-х років. Вона дивом залишилася жива в сталінському таборі, але втратила кохану людину, а її саму надовго забули.

Музи Григорія Квітки

Музи Григорія Квітки

Біля витоків першого професійного театру і першого навчального закладу для дівчаток у Харкові стояла одна й та сама людина – Григорій Квітка-Основ’яненко. Однак мало кому відомо, що за цим стояли дві музи – дві жінки, яких він любив.

Кохання для «Пана закону»:   дві харків’янки Анатолія Коні

Кохання для «Пана закону»: дві харків’янки Анатолія Коні

«Пан закон» – так називали знаменитого юриста Анатолія Коні. Він дійсно уособлював собою Феміду: за трьох царів і радянської влади він безкомпромісно служив справедливості. А от особисте життя його не склалось: кохання було, а родина - ні.