Чемпіонат Харківщини з футболу: розгроми в Люботині та Змієві

09.07.2018 17:15 Спорт
У Люботині та Змієві однойменні команди приймали сусідів по турнірній таблиці – куп’янський «Металург» і «Дворічну» відповідно. Боротьби в цих поєдинках не вийшло – господарі здобули розгромні перемоги, завдяки чому зміцнили свої позиції в чемпіонаті.

Минулої суботи, 7 липня, стартувало друге коло чемпіонату Харківської області з футболу. Центральний поєдинок 12-го туру групи А пройшов у Люботині, де однойменний колектив, що йде другим, приймав сусіда по турнірній таблиці, куп’янський «Металург» з третього місця. До очного поєдинку суперників розділяло всього одне очко, тому у звітному матчі очікувалася серйозна боротьба, плюс «металурги» хотіли взяти реванш за поразку першого кола в рідних стінах 0:2.

Господарі активно розпочали поєдинок і вже на старті гри заробили пенальті, який реалізував Владислав Коробкін. Команда-лідер вирішила не зменшувати обертів і після закінчення першої півгодини гри вела 3:0. Дубль на свій рахунок записав Антон Котов. Через кілька хвилин куп’янчани зусиллями Сергія Чурсанова зуміли відквитати один м’яч.

Після перерви гості намагалися забити гол, щоб повернути надію на позитивний результат, але не вийшло. Проте це зробили люботинці, причому двічі. 5:1 – «городяни» знову перемагають «металургів» і збільшують відрив від них до чотирьох очок.

Осічкою куп’янчан сповна скористалася харківська «Кобра», що йде на четвертому місці. У минулі вихідні клуб з Першої столиці гостював в одного з аутсайдерів першості, «Шевченкове». Харків’яни здобули бажану перемогу, забивши по голу в кожному з таймів.

Відірвалися на п’ять очок

У Змієві, як і в Люботині, минулої суботи зустрічалися сусіди по турнірній таблиці. До п’ятих «городян» приїхала в гості шоста «Дворічна». Цей поєдинок був дуже важливим для обох колективів. Зміївчани в разі успіху могли б збільшити відрив до п’яти очок, а перемога «Дворічної» дозволила б їй обігнати «городян».

«Зміїв» дуже агресивно почав цей поєдинок, змусивши помилятися суперника вже зі стартових хвилин. Не встигла секундна стрілка зробити й чотири повні оберти, як гравець гостей Артем Дорошенко спрямував м’яч у сітку власних воріт. А ближче до середини першого тайму команди обмінялися голами. На 20-й хвилині Ігор Калмиков подвоїв перевагу своєї команди, а буквально в наступній атаці Вадим Раєвський відквитав один м’яч. Проте в кінцівці першої півгодини гри точний удар Віталія Чеховського знову дозволив господарям заволодіти перевагою у два голи.

У другому таймі команда-лідер упевнено контролювала хід поєдинку й навіть спромоглася довести рахунок до розгромного, четвертий м’яч на рахунку Антона Чаплика. 4:1 – зміївчани здобули переконливу перемогу, завдяки чому зміцнили свої позиції в ТОП-5.

А поразкою «Дворічної» зумів скористатися ізюмський «Крем’янець», який у рідних стінах розгромив донецький «Газовик» з Балаклійського району (4:1). І завдяки цьому успіху ізюмчани наблизилися до дворічанців на відстань в один заліковий бал.

Рокіровка на верхівці

Після минулих вихідних на верхівці групи В відбулися зміни. У 12-му турі солоницівський «Енергетик» у рідних стінах приймав останню команду першості, красноградський «Колос», із яким влаштував справжню гольову «перестрілку». Один з аутсайдерів чемпіонату на 12-й хвилині несподівано відкрив рахунок у матчі, забив Владислав Миронець. Але не довго грала музика на їх вулиці – буквально через кілька миттєвостей Роман Морозюк точним ударом відновив паритет у матчі, а в середині першого тайму господарі вже були в ролі лідера. Результативний «постріл» на рахунку легіонера Угбоая Кенеді. На початку другої півгодини гри солоницівці зусиллями Вадима Харченка подвоїли свою перевагу, але гості пішли на перерву з мінімальним відставанням у рахунку – другий гол красноградців забив Євгеній Домненко.

Після перерви солоницівські любителі футболу побачили ще чотири голи у виконанні команд: три від своїх улюбленців, і один – від гостей. 6:3 – «Енергетик» упевнено переміг, завдяки чому перемістився з третьої позиції на другу.

А місце футболістів з Дергачівського району зайняв балаклійський «Цементник», який у 12-му турі впевнено обіграв сахновщинський «Колос» (2:0). Також після минулих вихідних своє турнірне становище покращив «Первомайський». «Городяни» в рідних стінах упевнено переграли одного з аутсайдерів першості, слобожанський «Енергетик-Центренерго» (3:0), і перемістилися з восьмої позиції на сьому. А два матчі 12-го туру за участю лідерів групи В – «Металіст Юніор» – «Маяк» і «Універ-Динамо ХНУВС» – «Лозова-Панютине» – перенесено.