Чемпіонат Харківської області з футболу: тур компромісів. Фото, відео

20.09.2018 15:30 Спорт
Минулої суботи, 15 вересня, пройшов 1-й тур фінального етапу чемпіонату Харківщини з футболу. Відразу в трьох з чотирьох матчів команди не змогли виявити сильнішого, а максимум пунктів здобув тільки «Вовчанськ», поєдинок якого також міг завершитися внічию.

Нагадаємо, що до цього етапу вийшло по п’ять команд з кожної групи. Всі вони грають з так званими «золотими очками» – заліковими пунктами, які набрали в регулярній першості з іншими чотирма командами своєї групи. І у фінальному етапі команди зіграють по два матчі – вдома і на виїзді – з кожним колективом з іншої групи.

Тож перший тур запам’ятався рівною боротьбою в усіх матчах. Переможець регулярної першості у групі А «Вовчанськ» у рідному лігві приймав балаклійський «Цементник». Очікувалося, що «вовки» легко візьмуть свої чергові три залікові бали, утім гості доволі неочікувано дали гідний опір більш іменитому суперникові. Господарі намагалися забити швидкий м’яч, але відзначитися їм вдалося тільки в середині першого тайму – забив Сергій Костюк. Команда-лідер, звичайно, прагнула розвити успіх, проте балаклійці дуже організовано й надійно захищалися, не давши господарям забити ще. Більш того, «Цементник» і зов­сім міг створити сенсацію і вирвати нічию. Гості в останню десятихвилинку заробили доволі небезпечний штрафний, який виконував Андрій Дуплій. Гравець балаклійців цілив у кут, але воротар «Вовчанська» впорався з цим «пострілом» і зберіг для своєї команди мінімальну перемогу.

Після матчу головний тренер «Цементника» Олег Шевченко сказав, що задоволений грою підопічних у захисті.

– Команда суперника була, звичайно, сильнішою. На гру в нас був такий план: діяти від оборони та на контратаках. Пропустили прикрий гол через помилку – невдало зіграв наш воротар, треба було ловити, а він вибив просто на ногу Костюка, і ми отримали гол. Далі

дотримувалися установки на гру, не даючи супернику вільних зон. Тому грою команди в обороні задоволений, все-таки зіграли всього 1:0 з головним фаворитом першості. А от контратаки в нас не виходили, було багато помилок у простих ситуаціях, – поділився думками Олег Шевченко.

Як каже головний тренер «Цементника», завдання команди на фінальній стадії – постаратися завоювати бронзову медаль.

Дуже цікавою і бойовою вийш­ла гра в Люботині, де одной­менна команда прий­мала солоницівський «Енергетик» з Дергачівського району. Господарям доволі швидко вдалося відкрити рахунок у матчі – на 11-й хвилині відзначився Лещенко. Гості відповіли на початку другої півгодини гри. Вони до перерви змогли не тільки зрівняти рахунок, а й вийти вперед. Це Артем Іванов протягом чотирьох хвилин оформив дубль. Тепер у ролі наздоганяючих уже опинилися господарі, які відновили паритет у матчі по перерві – на 60-й хвилині забив Володимир Коробкін, який і встановив остаточний рахунок у зустрічі, 2:2.

Як сказав після матчу голов­ний тренер солоницівського «Енергетика» Євген Назаров, самовіддачею і кількістю створених гольових моментів він задоволений.

– Ми перевершували суперника у швидкості, моментів було багато, але не вдалося їх реалізувати. Десь неправильне рішення прийняли, десь дуже повільно діяли, десь замість удару по воротах почали обігрувати голкіпера, десь просто не поцілили у площину воріт, – сказав коуч «Енергетика». – Суперник, у принципі, нічим не здивував. Минулого року ми з ними двічі зустрічалися і обидва рази виграли. Діяли в тому ж ключі і знали, як грати. План на гру працював, а от реалізація нас підвела.

Схожий до люботинського сценарій гри можна було спостерігати і в Куп’янську, де тамтешній «Металург» приймав «Лозову-Панютине». Гра проходила в рівній боротьбі, утім, гості спромоглися забити у другій половині першого тайму, причому двічі. Спочатку на 36-й хвилині Сергій Боровик вивів «Лозову-Панютине» вперед, а на 42-й – Артем Карпенко под­воїв перевагу партнерів. Після такого удару «металурги» знайшли в собі сили зібратися і відіграли один м’яч ще до перерви – на 44-й хвилині Дмитро Лебідь реалізував пенальті.

Після перерви господарі продовжували шукати щастя біля чужих воріт, і на 74-й хвилині добилися свого. Відзначився Ярослав Шейка, який і встановив остаточний рахунок у матчі – 2:2.

Головний тренер куп’янського «Металурга» Олександр Мітьолкін вважає нічию закономірним результатом.

– У першому таймі в нас були хороші моменти, які ми не довели до логічного завершення, а потім пропустили два голи. Хлопці молодці, що не опустили руки, встигли до перерви один гол віді­грати з пенальті, а потім і зрівняли рахунок. Я задоволений продемонстрованим характером своєї команди, – заявив Олександр Мітьолкін. – Підсумковий результат зустрічі закономірний, хоча, на мій погляд, ми все-таки були ближчими до перемоги, ніж гості. Нам не вистачило трохи везіння в певних ігрових моментах, щоб вирвати три залікові бали.

Ще однією нічиєю закінчилася зустріч у Змієві, де однойменний колектив розписав мирову з харківським «Металістом Юніор» (1:1).

А запланований п’ятий матч першого туру між харківськими «Коброю» та «Універ-Динамо ХНУВС» не відбувся. Річ у тому, що «Кобра» відмовилась від участі у фінальних змаганнях. У решті матчів команді буде зараховано технічні поразки.

Минулої суботи, крім матчів фінальної частини чемпіонату Харківської області, було зіграно ще два поєдинки попереднього раунду Кубка Харківської області пам’яті М. Уграїцького. Валківський «Маяк» у рідних стінах упевнено обіграв золочівську «Солідарність» (3:1). А «Первомайський» з таким же рахунком на виїзді здолав красноградський «Колос» (1:3). Матчі-відповіді відбудуться найближчої суботи, 22 вересня.