Чемпіонат Харківської області з футболу: «вовки» наздогнали динамівців

24.09.2019 09:00 Спорт
21 вересня для більшості футбольних команд Харківщини завершилася обласна першість. Однак головне питання ще відкрите – хто стане чемпіоном Вищої ліги. Наразі «Вовчанськ» і «Універ-Динамо» йдуть урівень, а доля золотих медалей визначиться після догравання перенесених матчів.

Перемоги лідерів

Минулої суботи, 21 вересня, було зіграно матчі останнього, 18-го, туру чемпіонату Харківської області з футболу. Сезон завершився для більшості команд, окрім трьох, яким треба дограти перенесені матчі. Один з таких колективів – чинний чемпіон Харківської області «Вовчанськ». Через участь команди в чемпіонаті України серед аматорів «вовкам» доводилося переносити матчі обласної першості, які мають тепер невдовзі провести. Одну з перенесених ігор команда Андрія Березовчука провела в середині минулого тижня. 18 вересня «Вовчанськ» на виїзді зустрічався із солоницівським «Енергетиком» з Дергачівського району.

Підопічні Андрія Березовчука «зробили» гру за стартові п’ятнадцять хвилин. Саме за цей ігровий відрізок гості забили тричі. Після перерви вовчанські футболісти продовжували контролювати хід гри і в результаті здобули переконливу перемогу 1:5.

А 21 вересня «вовки» в рідному лігві приймали останню команду першості, золочівську «Солідарність». І з цим суперником жодних труднощів у «Вовчанська» не виникло. Як повідомляє прес-служба вовчанського клубу, підопічні Андрія Березовчука з перших хвилин взяли гру під свій контроль. У середині першого тайму «вовки» вийшли вперед завдяки реалізованому пенальті у виконанні Артема Іванова. А до перерви господарі подвоїли свою перевагу, відзначився Костянтин Рудь.

Друга половина зустрічі також була за підопічними Андрія Березовчука. «Вовки» створили вдосталь небезпечних моментів, два з яких вдалося трансформувати в голи. Спочатку Артем Іванов оформив дубль, а потім Ігор Суханинський вдало зіграв на добиванні головою – 4:0. Могли «вовки» виграти й ще переконливіше, однак Юрій Левоненко не реалізував пенальті, поціливши в штангу.

Конкурент «вовків» у боротьбі за золоті медалі, харківський «Універ-Динамо», також минулої суботи здобув упевнену перемогу. Підопічні Сергія Сизихіна в рідних стінах приймали первомайський «Квадро», який розгромили 3:0.

Таким чином, після одного зіграного перенесеного матчу «Вовчанськ» обігнав «Універ-Динамо». «Вовки» зрівнялися за очками з харків’янами, проте завдяки додатковим показникам вийшли на перше місце. У «Вовчанська» залишилося ще дві гри – зі «Змієвом» і «Універ-Динамо», після яких і визначиться чемпіон Харківської області з футболу серед команд Вищої ліги.

Бронза за «Змієвом»

Минулої суботи визначився бронзовий призер змагань – «Зміїв». Для досягнення бажаного йому треба було на виїзді обіграти харківську «Арену», і з цим завданням підопічні Сергія Пасічника впевнено впоралися.

Зміївчани «застовпили» перемогу вже на самому початку зустрічі, коли до 15-ї хвилини забили три м’ячі. Після цього команда-лідер грала вже більш розслаблено і в результаті відсвяткувала розгромну перемогу 6:2, яка принесла «городянам» бронзові медалі.

Головний тренер зміївчан Сергій Пасічник сказав, що задоволений грою команди протягом усього сезону.

– Ця гра склалася для нас легко. Хлопці самі налаштувалися, розуміли, що від них усе залежить. І в результаті здобули потрібний результат, – розповідає Сергій Пасічник. – Перед сезоном було завдання фінішувати якомога вище, і третє місце можна вважати позитивним результатом. Вважаю, що сезон виявився для нас успішним.

А от головний конкурент зміївчан у боротьбі за бронзу, ФК «Лозова-Панютине», «Первомайському» свій матч програв. Перший тайм вийшов рівним, без особливо небезпечних моментів з обох сторін. Практично відразу після перерви, на 50-й хвилині, Солодовник залишив партнерів у меншості, отримавши пряму червону картку. Це видалення згуртувало лозівчан, які практично відразу відкрили рахунок у матчі. На 52-й хвилині Шатрава реалізував пенальті – 1:0. Після цього первомайці повністю заволоділи ініціативою і створили кілька небезпечних моментів, два з яких вони реалізували. В обох м’ячах активну участь узяв Чуніховський. У середині другого тайму він виконав сольний прохід правим флангом і пробив, воротар відбив, проте першим на добиванні виявився Кузнецов – 1:1. А через кілька хвилин первомайці були вже попереду. Чуніховський знову пройшов кількох суперників і точно пробив у дальній кут – 1:2.

Головний тренер «Лозової-Панютине» Сергій Лученцов цю програну гру назвав найгіршою в сезоні.

– Дуже слабо провели цей матч, нижче того рівня, який демонстрували протягом сезону. Це найгірша гра в сезоні, безумовно, – підкреслив головний тренер лозівчан. – Я намагався налаштувати хлопців, але не вийшло. Через 10 хвилин після початку матчу я сказав, що вони вже думками у відпустці. Відразу стало зрозуміло, що нічого нам не світить. Вони на цей матч уже вийшли з думками, що «Зміїв» у поєдинку з «Ареною» свого не упустить, тому перемога в матчі вже нічого не вирішить.

Незважаючи на те, що лозівчани закінчили сезон на мінорній ноті, Сергій Лученцов залишився задоволеним цим чемпіонатом.

– Звичайно, хотіли отримати третє місце, але, як показав сезон, ми посіли реально наше четверте місце. Завдання на сезон виконано, – сказав Сергій Лученцов. – У цьому сезоні мене порадував характер хлопців, які дали бій лідерам першості – «Вовчанську» та «Універу-Динамо». У майбутньому треба працювати над підсиленням передньої лінії, оскільки в нас є проблеми саме зі створенням моментів.

Спортивний директор первомайців Андрій Біда сказав, що задоволений і останньою грою, і сезоном у цілому.

– Вважаю, що гра була рівною, важкою, приблизно з однаковими можливостями. Після видалення ми отримали ігровий простір і скористалися перевагою у швидкості, оскільки в них у центрі в захисті вікові футболісти. – поділився Андрій Біда. – Перед сезоном завдання було таке: з огляду на дуже-дуже скромний бюджет хотіли виступити просто гідно, але орієнтир був — п’яте місце. Добре, що його й посіли.

У ще одному матчі солоницівський «Енергетик» у рідних стінах поступився валківському «Маяку» 3:1.

Обіграли чемпіона

У Першій лізі перед останнім туром залишалося відкритим одне питання: хто посяде друге місце – ізюмський «Крем’янець» або куп’янський «Металург». Ізюмчанам для досягнення бажаного треба було вигравати вдома у слобожанського «Енергетика» зі Зміївського району, що вони і зробили.

Перший тайм вийшов рівним, практично без небезпечних моментів. У другому таймі господарі заграли в атаці активніше й на 68-й хвилині відкрили рахунок у матчі завдяки реалізованому Руденком пенальті. А на 77-й хвилині ізюмчани подвоїли перевагу. Господарі провели затяжну атаку, яку ударом практично в порожні ворота завершив Руденко. Інтригу в матч вирішив повернути Вітко, який протягом хвилини отримав дві жовті. Перший «гірчичник» суддя йому «виписав» за фол, а другий – за надмірні емоції. У компенсований арбітром час слобожанці відіграли один м’яч. «Енергетики» хотіли вирвати нічию, проте ізюмчани відбилися і зберегли перемогу, яка принесла їм срібні медалі.

Як каже тренер «Крем’янця» В’ячеслав Недавній, мета команди перед сезоном була потрапити в призові місця, чого в результаті вони й досягли.

Куп’янський «Металург» у рідних стінах обіграв 4:2 донецький «Газовик» з Балаклійського району й завершив чемпіонат з бронзовими медалями.

Новоспечений чемпіон Першої ліги красноградський «Колос» завершував чемпіонат виїзним поєдинком проти балаклійського «Цементника». У красноградців була мета – закінчити першість без поразок, однак цього досягти їм не вдалося. Балаклійський «Цементник» у цій грі діяв злагоджено, завдяки чому переміг 2:0, ставши таким чином першою і єдиною командою, яка обіграла красноградський «Колос».

На мажорній ноті цей чемпіонат закінчила «Дворічна», яка в рідних стінах упевнено впоралася з останньою командою першості ФК «Шевченкове».