Обласна першість з футболу: домашні успіхи динамівців і «вовків»

28.05.2019 10:30 Спорт
У четвертому турі чемпіонату Харківщини з футболу свої перемоги святкували головні претенденти на золоті медалі першості – харківський «Універ-Динамо» ХНУВС і «Вовчанськ», які приймали «Лозову-Панютине» і солоницівський «Енергетик» відповідно.

«Зміїв» – на вершині

Минулої суботи, 25 травня, відбулися матчі чергового, четвертого, туру чемпіонату Харківської області з футболу. Центральний поєдинок Вищої ліги пройшов у Харкові, де місцеве «Універ-Динамо» зустрічалося з «Лозовою-Панютине», яка до цього залікові бали ще не втрачала. Як повідомляє прес-служба харківського клубу, цей поєдинок міг і зовсім не відбутися. Сильна злива, яка розпочалася за півтори години до початку матчу, поставила під сумнів проведення поєдинку, утім адміністрація приймаючої сторони за стислий час локалізувала наслідки негоди.

Зі стартового свистка господарі заволоділи ініціативою, яку трансформували в гол уже на 4-й хвилині. Данило Кучірка виконав прострільну передачу, яку результативно замкнув Віктор Дем’яненко – 1:0. У другій половині стартового тайму Дем’яненко міг оформити дубль, утім м’яч після його удару головою потрапив у поперечину. Зрештою, ще до перерви Віктор все-таки забив другий м’яч – Дем’яненко вдало замкнув навіс від Кучірки, 2:0. Після перерви динамівці й далі контролювали поєдинок, хоча збільшити перевагу команді-лідеру не вдалося.

2:0 – харків’яни здобувають впевнену перемогу, яка залишає їх на другому місці.

Ще один з претендентів на золоті медалі першості, «Вовчанськ», минулої суботи в рідному лігві приймав солоницівський «Енергетик» з Дергачівського району. «Вовки» одразу взяли м’яч під свій контроль і за стартові 45 хвилин відзначилися трьома голами. Господарі відкрили рахунок на 14-й хвилині, відзначився Данило Соломаха. Не встигли дергачівці оговтатися від цього гола, як пропустили другий м’яч – Дмитро Батусов реалізував вихід сам на сам, 2:0. А вже в компенсований арбітром час до першого тайму рахунок став розгромним – Соломаха оформив дубль.

Після перерви вовчанцям вдалося забити ще раз. На 85-й хвилині відзначився Артем Іванов, який після передачі Ігоря Суханінського уразив порожні ворота.

4:0 – переконлива перемога «вовків», які після цього тріумфу з п’ятого місця піднялися на третє.

Без втрати очок продовжує іти «Зміїв». «Городяни» у цьому турі на виїзді зустрічалися з останньою командою першості, золочівською «Солідарністю». Гості ударно провели першу чверть гри, за час якої відзначилися двічі. У другому таймі господарі нав’язали боротьбу, втім у підсумку програли 2:4. «Зміїв» набирає 12 очок і з абсолютним показником лідирує у Вищій лізі.

Першу перемогу в сезоні здобув харківський «Квадро», який у рідних стінах обіграв валківський «Маяк» (2:0). Також у цьому турі перемогла і харківська «Арена». Вона вдома мінімально здолала «Первомайський» (1:0).

Дербі «Колосів»

У Першій лізі абсолютним показником може похвалитися слобожанський «Енергетик» Зміївського району. Ця команда в четвертому турі гостила в Червоному Дінці Балаклійського району, де зустрічалася з тамтешнім «Газовиком». Перший тайм цього протистояння обійшовся без забитих м’ячів. А от після перерви футболісти вже порадували глядачів голами.

Краще розпочали другу половину гри гості, повівши на 54-й хвилині 0:2. Рахунок у матчі відкрив Олександр Забіяка, а подвоїли перевагу «енергетики» завдяки автоголу Муліки. Ближче до середини другого тайму господарям удалося відквитати один м’яч – на 64-й хвилині Цяпка реалізував пенальті. Господарі хотіли вирвати нічию, але в кінці поєдинку пропустили третій м’яч – Максим Чекіс відзначився з одинадцятиметрової позначки.

1:3 – «Енергетик» перемагає і переміщується на першу сходинку, звідки посуває «Газовика», який опускається на четверте місце.

Після цього туру вдалося покращити турнірне становище ізюмському «Крем’янцеві» і красноградському «Колосу». Ізюмчани на виїзді зустрічалися з балаклійським «Цементником», якого розгромили 0:3. Завдяки цьому тріумфу «Крем’янець» із третього місця піднявся на друге. Увійти до ТОП-3 після минулої суботи вдалося красноградському «Колосу», який удома приймав «Колос» із Сахновщини. Господарі вирішили долю поєдинку ще в першому таймі, у якому «відвантажили» супернику три м’ячі. У другому таймі сахновщинців вистачило тільки на один м’яч.

3:1 – красноградці виграють у двобої «Колосів» і переміщуються на третю сходинку. Дебютну перемогу в першості минулих вихідних здобув куп’янський «Металург», який у цьому чемпіонаті ще не програвав. Перші два матчі «металурги» зіграли внічию, і от зараз їм все-таки вдалося перемогти. Куп’янчани в рідних стінах приймали одного з аутсайдерів чемпіонату, «Дворічну», з якою впевнено розібралися 4:2.