Стартувала зимова першість області з футболу

18.02.2019 18:15 Спорт
Минулих вихідних стартував зимовий чемпіонат Харківської області з футболу. Чинний чемпіон цих змагань – харківський «Металіст Юніор» – упевнено почав захист свого титулу, розгромивши земляків з «Анкару».

16–17 лютого відбулися матчі першого туру зимового чемпіонату Харківщини з футболу сезону 2019 року. На ці змагання заявилося 16 команд, що представляють райони та міста нашої області. Чемпіонат проходитиме в два етапи. Спочатку колективи, розділені на дві групи – А і Б, у кожній по вісім команд, зіграють в одне коло між собою, а потім по дві кращі виходять у півфінали (перша з А зіграє з другою з Б, друга з А поміряється силами з першою з Б). Переможці півфінальних поєдинків виборюють звання «Чемпіон зимового чемпіонату Харківської області з футболу сезону 2019 року», а команди – учасниці півфінальних ігор розігрують третє місце. Усі ігри цієї першості проводитимуться на трьох стадіонах зі штучним покриттям: ДЮФСШ ФК «Металіст 1925», а також на полях Харківського обласного вищого училища фізичної культури і спорту та Харківського національного університету внутрішніх справ.

Зимову першість відкривали команди з групи А – первомайський «Квадро» та харківська «Арена». Рахунок у зустрічі відкрили первомайці, яких вивів уперед влучний удар Халютіна. На 72-й хвилині номінальним господарям удалося подвоїти перевагу, відзначився Коваленко. Проте харків’яни доволі швидко зуміли повернутися у гру – на 75-й хвилині забив Жук. А ще через три хвилини команда-лідер залишилася в меншості – червону картку отримав Ізюмцев. На порятунок у харків’ян, які мали на гравця більше, залишалося понад десять хвилин, утім «Квадро» зумів стримати натиск суперника і тріумфував з рахунком 2:1.
Також у групі А з перемог у зимовій першості стартували «Металіст Юніор» і ФК «Зміїв». Чинний чемпіон цих змагань зустрічався з харківським «Анкаром», з яким упевнено впорався 4:1. Головним ковалем цієї перемоги був Суханінський – форвард «жовто-синіх» оформив хет-трик.

«Зміїв», у свою чергу, зустрічався із золочівською «Солідарністю». «Городяни» продемонстрували непогану гру, завдяки якій перемогли 3:1. Ще в одному матчі цієї групи зустрічалися валківський «Маяк» і харківський «Універ-Динамо», які переможця так і не визначили – 0:0.

Якщо у групі А була зафіксована одна нічия, то у групі Б команди взагалі обійшлися без поділу очок. Найбільшу перемогу цього туру здобули гравці училища фізичної культури до 17 років. У стартовому турі вони зустрічалися з ФК «Рогань», якому «відвантажили» п’ять м’ячів. Також упевнено взяли три залікові бали й футболісти харківського «Шайну», які грали проти «Ниви» зі Сковородинівки Золочівського району.Перший тайм обійшовся без забитих м’ячів, а після перерви голи Котова, Серпухова та Давискиби принесли команді з обласного центру переконливу перемогу 3:0. А от двом харківським командам – «Універ-Динамо-2» і гравцям ФК «Металіст 1925» до 17 років – здобуті три очки далися значно складніше. «Універ-Динамо-2» і солоницівський «Енергетик» Дергачівського району провели результативний матч, у якому важку перемогу святкували динамівці – 3:2. Бойовою вийшла і гра між ізюмським «Крем’янцем» та «Металістом 1925» U-17. Долю матчу вирішив єдиний гол на 51-й хвилині, забитий гравцем харків’ян Земецьким.