Якщо шкіра п’яток загрубіла: корисні поради

23.04.2019 09:30 Корисно
фото nebolet.com фото nebolet.com
Догляд за ногами, а саме за п’ятками — важлива тема для кожної жінки. Особливо актуальною вона стає навесні, коли після зими ми знімаємо чоботи й черевики та обуваємо легке взуття. Як же зробити п’яти красивими й доглянутими?

Корисні ванночки для ніг

Кращий засіб для пом’якшення шкіри на п’ятках — гарячі ванночки, сольові, трав’яні або мильно-содові. До речі, ножні ванни не тільки допомагають впоратися з грубою шкірою, а й знижують надмірне потовиділення, знімають набряклість, тяжкість і втому ніг.
Робити такі ванни потрібно перед сном: так ніжки зможуть відпочити й розслабитися після приємної процедури.
Найпростіша ванночка — молочно-сольова. Для неї потрібно взяти по 1 склянці теплого молока та густого мильного розчину і 3 ст. л. солі. Усе розмішати в мисці з гарячою водою, і тримати в ній ноги від 40 хвилин до години.
Ванночка із содою і милом для видалення натоптенів і мозолів. 60 г тертого господарського мила змішати із 70 г харчової соди, суміш висипати в таз із 2 л підігрітої води. Опустити в розчин ноги і тримати 30–40 хвилин.
Ванночка з корою дуба пом’якшує шкіру, позбавляє пітливості ніг, стимулює відлущування старих клітин. Вистачить однієї процедури раз на тиждень. Потрібно взяти 100 г кори дуба, прокип’ятити її в 5 л води, дати воді трохи охолонути і тримати в ній ноги приблизно 20 хвилин.
Ванночка з липою, медом і ромашкою для зняття набряклості. По 20 г сушених квітів липи й ромашки заварити 0,3 л окропу. Після того як відвар досягне комфортної температури, додати в нього 40 г меду і потрібну кількість теплої води (її рівень має доходити до щиколоток). Приймати ванну 20–30 хвилин.
Якщо шкіра на п’ятках починає нагадувати наждачний папір, допоможуть теплі крохмальні ванночки й не надто жорстка щіточка. Після ванночки відмерлі клітини дуже легко зчищаються, і шкіра на п’ятках стає набагато м’якшою.
Зчищати розпарений верхній шар треба дуже акуратно, не варто відразу намагатися зчистити якомога більше. Використовувати краще спеціальну щіточку з жорсткою щетиною або дрібнозернисту пемзу, а очищені ділянки змастити живильним кремом для ніг.
Процедури краще проводити регулярно, знімаючи потроху загрубілу шкіру.

Маски та примочки для п’яток

Хорошою буде примочка з коренем алтею. Для неї потрібно 2 ст. л. подрібненого кореня алтею помістити в емальований посуд, залити 0,5 л води, закрити кришкою і поставити на водяну баню. Нагрівати 30 хвилин, помішуючи, потім дати охолонути до кімнатної температури. Намочити в отриманому засобі марлеві серветки і прикласти до п’яток на 30 хвилин. Робити такі примочки треба два рази на день.
Маска з яєчним жовтком. Яєчний жовток змішати з 1 ч. л. лимонного соку і 0,5 ч. л. картопляного крохмалю. Розпарити шкіру на п’ятках, нанести суміш, дати висохнути. Коли маска перетвориться на кірочку, змити її теплою водою, потім змастити зволожувальним кремом.
Маска для ніг з медом і кефіром зволожувальна: 1 ст. л. меду змішати з 4 ст. л. кефіру, потім додати 1 ч. л. лимонного соку. Нанести на марлю і обгорнути ноги. Тримати 20–30 хвилин, потім змити прохолодною водою.

Не зрізайте огрубілу шкіру бритвою. Цей старий спосіб, до якого вдається багато жінок, насправді дуже небезпечний. По-перше, можна серйозно поранитися. А по-друге, результат буде абсолютно протилежним бажаному. Адже після зрізання шкіри дуже швидко починає рости наступний шар, тож чим частіше ви зрізаєте, тим товщою стає шкіра на п’ятках.