Рисове меню: закуска та десерт

13.02.2019 09:15 Корисно
Фото: zerno-ua.com Фото: zerno-ua.com
За останні роки асортимент рису в наших магазинах значно розширився. Цей продукт можна використовувати чи не щодня, і при цьому довгенько не повторюватись.

Вважається, що остаточним чинником, який сформував китайців як націю, було перетворення рису на основну сільськогосподарську культуру. В Україну цей злак потрапив із Заходу, через угорців, і з XIV ст. його використовують в нашій національній кухні. Назву ж він отримав «сорочинське пшоно» — спотворене «сарацинське», тобто турецьке, арабське пшоно — мабуть, саме через свій «західний» шлях до українських столів.

Із рису можна приготувати практично всі види кулінарних виробів. Зокрема, якого можна використовувати як гарнір до всіляких м’ясних, рибних і овочевих страв. Ще він може бути головним компонентом страв різних національних кухонь — італійського різотто, узбецького плову, іспанської паельї, англійського пудингу тощо.

Фото: kopilka-kulinara.ru

Можна навіть приготувати алкогольні напої, але японське саке чи азійський арак – це вже надмірна для нас екзотика, тому й залишимо ці напої осторонь. Так само, як і страви основного меню — харчо і плов, адже вони потребують окремої розмови. А зосередимося на закусці та десерті.

 

Початок застілля

Традиційно вважається, що першими на столі мають бути закуски. Але серед них, здається, немає таких, які асоціюються насамперед із рисом. Ну, хіба що незмінний хіт святкового столу салат «Мімоза», та й той — залежно від «сімейної» версії рецепту. Тому замість докладної розповіді про такі страви — варіант рецепту одного популярного салату.

Рисовий салат «Ніцца»

Фото: marinamilan.livejournal.com

150 г відвареного довгозернистого рису; 100 г консервованого тунця; 2 помідори; 25 г маслин; 2 ст. л. петрушки; по 0,5 червоного, зеленого й жовтого солодких перців. Заправка: 4 ст. л. оливкової олії; 1 ст. л. томатного соку; 1 зубок часнику; 0,5 ч. л. цукру; 0,5 ч. л. меленого чорного перцю; кам’яна або морська сіль — за смаком.

Змішати рис, нарізаний шматочками тунець, очищені й нарізані помідори, нарізані кільцями маслини, рубану петрушку. Додати перці, нарізані соломкою. Полийте салат 3–4 ст. л. салатної заправки. Для її приготування взяти всі інгредієнти (часник стовкти) і добре збовтати в пляшечці з кришечкою.

 

На завершення трапези

Ось і дійшла черга до десерту («солодкого» у просторіччі). Звичайно, можна було б згадати якусь солодку страву, де до складу фаршу входить рис. Але коли казати про сталі вирази в кулінарії, то на думку спадає «рисовий пудинг», а слово «пудинг» нерозривне зі словом «Англія». Тому й надаємо рецепт справжнього – може, через наявність яблук і не зовсім класичного, але англійського за походженням пудингу.

Рисовий пудинг з яблуками

Фото: nur.kz

500 г яблук; 400 г яблучного відвару; 40 г вершкового масла; 80 г цукру; 200 г рису; панірувальні сухарі, сіль. Для соусу: 4 жовтки; 100 г цукру; 10 г крохмалю; 500 г білого вина.

Яблука очистити, видалити насіннєві коробочки, нарізати. Припустити, додавши вершкове масло й цукор. Окремо відварити яблучну шкірку, відвар процідити. Рис перебрати, відварити в цьому відварі, додавши сіль і цукор за смаком. Змастити форму маслом, посипати сухарями й укласти шарами рис і припущені яблука. Можна посипати пудинг корицею. Запекти. Готовий пудинг охолодити, вийняти з форми й подати з винним соусом або будь-яким сиропом. Для приготування соусу жовтки розтерти з цукром, додати крохмаль, розведений холодною водою, тепле біле вино і, помішуючи, прогріти.

Автор: Зоя Голіусова