Аграрний паспорт введуть в Україні - заступник міністра

Аграрний паспорт введуть в Україні - заступник міністра

Уряд планує розробити аграрні паспорти для всіх районів України протягом найближчих 3-7 років.

Аграрні паспорти, як розповів під час робочої поїздки на Харківщину перший заступник міністра аграрної політики і продовольства, президент НААН України Микола Безуглий, розроблятимуть на трьох рівнях.

У Києві відповідно до природно-кліматичних зон і стану аграрного ринку визначатимуть загальноукраїнську структуру посівних площ і пропонуватимуть ті культури, які можна максимально ефективно вирощувати в кожній області. Цей аграрний паспорт області затверджуватиметься на засіданні уряду. Потім в області на підставі цього паспорта розроблять паспорти для районів, і на останньому етапі   – доведуть до кожного сільгоспвиробника.

За словами Миколи Безуглого, систему аграрних паспортів планується впровадити протягом найближчих років. Для адаптації сільгоспвиробників до нових умов роботи буде визначено перехідний період від 3 до 7 років, залежно від галузі і складності її реформування.

Для тих аграріїв, які ігноруватимуть вимоги аграрного паспорта, планується застосовувати покарання. Заступник міністра підкреслив:

- Законопроект рекомендує відповідні рівні відповідальності. Після того, як інспекція визначить порушення, вона зробить попередження, коли реакції на нього не буде, вона оштрафує виробника. Наступний крок з боку держави – заборона для сільгоспвиробника на участь у державних програмах підтримки. Якщо не подіє і це, тоді сільгоспвиробника переведуть на загальну систему оподаткування, тобто, ліквідують пільги з ПДВ і фіксований податок. А якщо і це не подіє, тоді порушуватиметься питання про заборону сільгоспвиробнику займатися аграрним бізнесом через примусовий розрив договорів оренди.

Ігор Тесло, матеріал з газети "Слобідський край" №89 від 26.07.2012

За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ