Агротехніки на понад вісімдесят мільйонів придбали в одному з районів Харківщини

Агротехніки на понад вісімдесят мільйонів придбали в одному з районів Харківщини

У Барвінківському районі за минулий рік було створено потужності для переробки сільськогосподарської продукції, відбувалося технічне переоснащення сільгосппідприємств.

 Про це повідомив голова Барвінківської райдержадміністрації Іван Бовдуй.

– Лише у придбання нової техніки було вкладено 85 млн грн. Таким чином, на 90 % пройшло технічне переобладнання агропромислового комплексу, що дало змогу мати високі результати в галузі, перш за все, в рослинництві. Так, урожай пшениці минулого року склав 42 ц/га, у цьому році менше – 34,5 ц/га, але вся пшениця продовольча, – сказав Іван Бовдуй.

Окрім цього, в районі було прийнято програму розвитку тваринництва. Відповідно до неї було реалізовано спільний проект з данськими інвесторами.

– 85 % інвестицій надала данська сторона, передусім обладнанням і технологіями. На базі агрофірми «Лан» було створено надсучасний свинарник-маточник на 280 голів. На сьогодні ми маємо 2500 голів поросят, до кінця року матимемо не менше 4000. На агрофірмі реалізовано замкнений цикл виробництва до напівтуш, – повідомив голова райдержадміністрації.

Також успішно розвивається проект із розвитку м’ясного скотарства. В одне з господарств району було завезено 53 голови корів абердино-ангуської породи. На сьогодні приплід склав близько 40 голів. Завершується будівництво потужного тваринницького комплексу, в якому також вирощуватимуть абердино-ангуську породу корів.

– Тваринництво – це, перш за все, робочі місця, заробітна плата, податки та покращення життєвого рівня жителів району, – підкреслив Іван Бовдуй.

Юрій Борщ, матервал з газети "Слобідський край" №104 від 30.08.2012

За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ