Агропром

фото: Марина Проценко фото: Марина Проценко

Підтримка аграріїв: як отримати дотацію (Інфографіка)

  • 19.05.2017 | 12:05

Аби частково компенсувати втрати виробників сільгосп­продукції у зв’язку зі скасуванням спецрежиму ПДВ та підтримати їх, законодавцями з 1 січня 2017 року запроваджено для сільгосптоваровиробників бюд­жетну дотацію.

Ця державна підтримка полягає в тому, що сільгоспвиробникам, яких буде внесено до Реєстру отримувачів бюджетної дотації, частину ПДВ, сплаченого ними до бюджету, повертатимуть на поточний рахунок. Отже, отримувачами бюджетної дотації можуть бути тільки сільгосппідприємства – платники ПДВ.

Відповідно до прийнятого порядку, аграрії повинні подати заяву про включення їх до вищезгаданого реєстру. На його підставі, а також наданих документів про сплату ПДВ, Фіскальна служба сформує список одержувачів бюджетних дотацій і передасть його в Казначейство, яке і здійснюватиме виплати.

– Ми ведемо електронний реєстр отримувачів бюджетних дотацій, – розповів заступник начальника відділу адміністрування ПДВ Територіального органу ДФС у Харківській області Олександр Тризна. – Тому підприємство, яке хоче отримати бюджетну дотацію, має подати до нашого органу заяву.

Відділ реєстрації розглядає та перевіряє її. Наприклад, обов’язковою умовою для внесення сільськогосподарського товаровиробника до Реєстру отримувачів бюджетної дотації є те, що питома вага вартості сільськогосподарських товарів має становити не менше 75 % вартості всіх товарів, поставлених ним протягом попереднього року.

Але ця умова дійсна тільки для тих господарств, які пра­цюють уже багато років. Для новоутвореного сільськогосподарського товаровиробника питома вага сільгосптоварів розрахо­вується за результатами кожного місяця.

– Якщо питома вага вартості сільськогосподарських товарів сягає 75 % і вище, то підприємст­во вносять до реєстру у триденний строк, – пояснив Олександр Тризна. – А ті, які не пройшли на отримання дотацій, можуть ще раз спробувати наступного місяця подати заявку.

Приміром, якщо були помилки в оформленні документів, їх можна виправити та надіслати заявку повторно.

Далі Міністерство фінансів вираховує суму, яка повертається аграрію. Вона залежить від того, яку частку в підприємстві займає, наприклад, тваринницт­во, яке підпадає під державну дотацію, і скільки сільгоспвиробник сплатив ПДВ з цього напряму. Бюджетна дотація розподілятиметься пропорційно до вартості сільськогосподарської продукції, реалізованої конкретним сільгосптоваровиробником, а кошти виплачуватимуться щомісяця в автоматичному режимі.

Але на дотацію можуть претендувати не всі аграрії. Кошти надаватимуться сільгоспвиробникам, які займаються, насамперед, тваринництвом, вирощуванням винограду, фруктів, ягід, горіхів, овочів, тютюну та цукрових буряків.Детально про аграрну підтримку у цьому році та думки харківських аграріїв читайте у статті.

За матеріалами: SLK

Loading...

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Коментарі, що містять нецензурну лексику, особисті образи і рекламу, можуть бути видалені модератором

Усього коментарів: 0

Сортування по датi

Новий користувач

Створивши обліковий запис на нашому сайті, ви зможете залишати коментарі та багато іншого.

Нiк (Iм`я):
Пароль:
Поштова адреса:
Коментар:
Захисний код::
   Captcha
   
Зареєстровані користувачі

Якщо у вас вже є обліковий запис на нашому сайті, будь ласка, авторизуйтесь.

Поштова адреса:
Пароль:
 

Головні новини

Влада

Суспільство

Політика

Економіка

Надзвичайні події

Новий Рік

АТО на Донбасі

Вибори до ВРУ

Вибори 2015

Ностальгія

Корисно

Область Online