Проблема цукру. Через нерентабельність харківські цукрозаводи консервують

Проблема цукру. Через нерентабельність харківські цукрозаводи консервують

http://www.objectiv.tv/

На Харківщині в цьому сезоні працюватимуть три цукрозаводи.

Це ВАТ “Савинський цукровий завод” (Балаклійський район), ВАТ “Новоіванівський цукровий завод” (Коломацький район) та ПП “Цукровик-Агро” (Краснокутський район).

Як розповів директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Віталій Панов, ситуація в цукровій галузі поки залишається непростою. Справа в тому, що в нинішньому році чимало сільгосппідприємств відмовилися від вирощування буряку, оскільки це нерантабельно. Зараз собівартість цукру складає десь 6 грн 50 коп., у той час як оптова ціна десь на 2 гривні нижча.

- Тим не менш ніякої трагедії з цього робити не варто, адже в області вистачить цукру, - зазначив Віталій Панов. - Перехідні залишки в регіоні складають 95 тис. тонн, що відповідає нашій річній потребі. Слід урахувати й те, що ми зберемо новий урожай, а це також буде  додатковий вагомий обсяг цукру. Стосовно планів на наступний рік, то сподіваємося, що ще мінімум два цукрозаводи запрацюють, які нині законсервовані. Також слід робити ставку і на виробництво біоетанолу, це перспективний напрямок. 

Ігор Тесло

За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ