Які водосховища Харківщини популярні серед браконьєрів - інформація Харківдержрибоохорони

Які водосховища Харківщини популярні серед браконьєрів - інформація Харківдержрибоохорони

Щодо зариблення, то в минулому році до водойм області користувачами водних біоресурсів, які здійснюють рибогосподарську діяльність, вселено 2,5 млн екземплярів молоді цінних видів риб (товстолобики, білий амур і короп).

За перше півріччя поточного року вже вселено 1,7 млн екземплярів молоді цінних видів риб, що у порівнянні х відповідним періодом 2011 року більше на 25 %. У цілому зариблення відбулося на 24-х водоймах.

Слід зазначити й те, що працівники управління «Харківдержрибоохорони» стимулюють рибогосподарські підприємства на розведення малька, а ті в свою чергу збільшують обсяги зариблення, і в цьому році кількість екземплярів молоді цінних видів риб прогнозується на рівні понад 3 млн особин.

Проблемою, за словами Віктора Резника, поки що залишається несанкціонований вилов риби. Незважаючи на те, що штрафні санкції в цьому році було підвищено чи не всемеро, це не зупинило браконьєрів, які й надалі завдають неабияку шкоду, особливо під час нересту, зменшуючи рибні ресурси області.

У поточному році вже складено 777 відповідних протоколів (що відповідає аналогічному періоду минулого року). Здобули великої популярності серед нечистих на руку рибалок Печенізьке та Краснооскільське водосховища. І, незважаючи на всі зусилля інспекторів рибоохорони, поки що цю навалу непросто зупинити.

Серйозно непокоїть і ситуація з оформленням оренди ставків, бо в більшості випадків орендарі роблять первинні документи, а для повного оформлення, як кажуть, нема часу. Але й тут уже є позитивні зрушення.

Ігор Бережний, матеріал з газети "Слобідський край" №92 від 02.08.2012

За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ