Збиральна кампанія цьогоріч має бути рекордно швидкою - Михайло Добкін

Збиральна кампанія цьогоріч має бути рекордно швидкою - Михайло Добкін

фото Тамари Кіч

У Харківській області розпочалася збиральна кампанія ранніх зернових і зернобобових культур врожаю 2013 року.

Стратегію збиральних робіт у поточному році буде підпорядковано єдиному завданню – зведенню до мінімуму втрат зерна.

Особливість цієї збиральної кампанії в тому, що вона дуже рання. Аграріям Харківщини належить в поточному році зібрати урожай ранніх зернових культур на площі 706 700 га, що на 99 100 га або на 16 % більше площі минулого року.

Про такі показники в аграрній галузі повідомлялося у ході обласного семінару-наради з питань організації збору ранніх зернових і зернобобових культур урожаю 2013 року у Вовчанську.

– Оскільки пшениця сіялася у стислі строки, практично весь врожай буде збиратися одночасно. Тому навантаження на наших сільгоспвиробників дуже велике, але при вдалій організації процесу збиральної кампанії вони вийдуть без втрат, – зауважив директор Департаменту агропромислового розвитку Харківської облдержадміністрації Віталій Панов.

Він також звернув увагу керівників районів на те, що використання додаткової кількості зернозбиральних комбайнів та іншої зернозбиральної техніки дозволить скоротити втрати вирощеного врожаю. За його словами, наявного парку зернозбиральної техніки – це близько 3400 одиниць разом із залученими – достатньо, щоб закінчити збирання зернових протягом 10 робочих днів.

– Стратегія збиральних робіт у поточному році має бути підпорядкована єдиному завданню – зведенню до мінімуму втрат зерна. Тому з урахуванням технічного стану наявних комбайнів і умов майбутнього збирання, потрібно прорахувати по кожному господарству і в цілому по району, скільки зернозбиральних комбайнів треба залучити додатково, і завчасно укласти відповідні договори з їх власниками. Зробити це треба негайно, – заявив губернатор Михайло Добкін.

Тамара Кіч, матеріал з газети "Слобідський край" №78 від 02.07.2013

За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ