Землі заказника "Коханівський" на Харківщині незаконно розорали

Землі заказника

Гідрологічний заказник «Коханівський»

Перевірка Держекоінспекції виявила використання території заказника не за призначенням.

Державна екологічна інспекція у Харківській області виявила в ході планової перевірки об’єктів природно-заповідного фонду Кегичівського району Харківської області, що частина території гідрологічного заказника «Коханівський» розорена.

Розореними виявились майже 43 га пасовищ – це біля 40% загальної площі заказника, повідомляє сайт Держекоінспекції у Харківській області.

Гідрологічний заказник «Коханівський» знаходиться під охороною ТОВ «Аграрний дім ім. Горького». Між тим, Держекоінспекція встановила, що сільськогосподарське підприємство не виконує свої охоронні зобов’язання. Так, ще у березні 2011 року контролюючий орган зобов’язав підприємство встановити на території заказнику інформаційно-охоронні знаки, винести в натуру межі. В ході останньої перевірки держінспектори зафіксували, що допущені раніше порушення не усунуті, а, крім того, з’явились нові.

За розрахунками Держекоінспекції, внаслідок розорювання земель заказника природному комплексу завдана шкода на суму 854 тис. грн. Враховуючи істотну суму шкоди, екологічна інспекція направила матеріали перевірки до прокуратури Харківської області в порядку статті 97 Кримінально-процесуального кодексу України.