Азаров вирішив спасти Харків – дати гроші на воду

Азаров вирішив спасти Харків – дати гроші на воду

Фото Віктора Кочетова

Уряд виділив 40 млн гривень для здійснення заходів щодо поліпшення екологічного стану Краснопавлівського водосховища у Харківській області та річки Сіверський Донець.

Про це йдеться у постанові Кабміну від від 22 травня 2013 р. № 360 «Про поліпшення екологічного стану Краснопавлівського водосховища у Харківській області та р. Сіверський Донець». Кошти виділені Міністерству екології та природних ресурсів, а розпоряджатиметься Державне агентство водних ресурсів). Кошти виділені за рахунок залишку коштів Державного фонду охорони навколишнього природного середовища, який утворився станом на 1 січня 2013 року.

Міністр екології і природних ресурсів Олег Проскуряков повідомив, що у разі безперебійного надходження коштів русло Сіверського Донця очистять за два роки. Якщо у цьому році виділено 40 млн, то у наступному — 44 млн грн.
У лютому цього року директор Департаменту комунального господарства Харківської міськради Віктор Кітанін заявив, що Харківська, Луганська та Донецька області повторно звернуться до Кабінету Міністрів із проханням про виділення коштів на водообмін в Краснопавлівському водосховищі.

Гроші потрібні на прокачку 130 млн куб. м води в Краснопавлівське водосховище, вода з якого використовується для потреб Харкова. (ФОТО.ВІДЕО)

Віктор Кітанін також повідомив, що вже чотири роки в трьох областях рівень опадів не досягнув норми, через що природнє оновлення води, зокрема, в Краснопавлівському водосховищі не відбувається. Крім того, на цій території з 1998 року не було активних паводків, і останні три літа були аномально спекотними. А оскільки вода в водосховищі не проточна, її потрібно регулярно оновлювати, щоб її показники не погіршувалися. 40 млн грн планується спрямувати на забезпечення роботи 12 насосних станцій, які будуть здійснювати водообмін за рахунок води, доставленої з Дніпра.

За словами Віктора Кітаніна, для нормального водообігу прокачування води має проводитися двічі на рік. Але навіть одного разу достатньо, щоб наповнити водосховище на дві третини від проектного об'єму в 410 млн куб. м води.

Довідка СК. Зараз обсяг води у водосховищі становить 169 млн куб. м. Цього вистачає для потреб Харкова та області, але при цьому необхідно поліпшувати якість води, що надходить в місто, і знижувати її жорсткість. Завдяки водообміну в 2012 році жорсткість води у водосховищі знизилася з 8,9 ммоль/л у липні до 6,6 ммоль/л у серпні. У лютому жорсткість становила 7,4 ммоль/л. У той же час жорсткість води в Дніпрі становить 3,8 ммоль/л.

Юрій Борщ

За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ