Чи подорожчає борщовий набір на Харківщині. Коментар ХОДА

Чи подорожчає борщовий набір на Харківщині. Коментар ХОДА

http://podrobnosti.ua/

Чи повністю область забезпечено всіма необхідними продуктами харчування. На ці питання кореспонденту "СК" відповів директор Департаменту економіки та міжнародних відносин ХОДА Сергій Авершин.

– Майже всіма основними групами продовольчих товарів область забезпечує себе сама. Не в достатній кількості виробляється лише свинина, телятина та молочні продукти, сказав Сергій Авершин. - Однак, незважаючи на це, останнім часом ціни на ці продукти стабільні. Ми завозимо їх з інших областей, натомість продаємо в інші регіони нашу продукцію – наприклад, пшеницю.

У Харківській області зібрали багато пшениці саме продовольчого класу. Тож ціна на хліб у цьому маркетинговому році однозначно буде стабільною. Дуже важливо, що такий урожай позитивно відіб’ється і на галузі тваринництва. Адже і птицю, і свиней, і корів годують переважно комбікормом. А тому кількість сировини для зернопереробних підприємств, які виробляють комбікорм, достатня. Якщо на ринку не станеться нічого надприродного, усе буде в нормі. Я впевнений, що цінову стабільність, якої досягнуто в першому півріччі, буде збережено. На деякі види товарів ціни можуть знизитися. Але я не думаю, що подешевшає хліб, телятина чи свинина.

Ситуація з овочами цього року трохи складніша, аніж минулого – у Харківській області урожай менший на 5–10 %. Утім, ми практично повністю задовольняємо потребу регіону в цих продуктах харчування і лише незначну частину завозимо з інших областей. Протягом року ціни на деякі овочі трохи зросли. Однак вартість «борщового» набору тримається на рівні минулого року. Причин для хвилювання з приводу цін на овочі я не бачу.

Інна Пирлик, матеріал з газети "Слобідський край" №101 від 24.08.2013

За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ