Дані про всі земельні ділянки України оприлюднять з першого січня

Дані про всі земельні ділянки України оприлюднять з першого січня

Українці матимуть вільний доступ до інформації про будь-яку земельну ділянку на території держави, в тому числі про площу, межі та цільове призначення.

Громадяни матимуть змогу перевіряти он-лайн власні земельні ділянки у електронній кадастровій карті з 1 січня 2013 року. Зараз завершується основний етап підготовки Державної кадастрової карти, яка є обов’язковою умовою впровадження земельної реформи. Про це 31 серпня на презентації проекту електронного Державного земельного кадастру розповів Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк, - повідомляють на Урядовому порталі.

- Електронна кадастрова карта дасть можливість громадянам переглядати всі ділянки в межах України та базову кадастрову інформацію про них (площі, межі, відомості про цільове призначення тощо). Таким чином буде забезпечено прозорий та відкритий доступ власників земельних ділянок до інформації про них. Окрім того, електронний кадастровий портал є дієвим інструментом боротьби з чергами, він також допоможе встановити зв'язок між громадянами та територіальними органами земельних ресурсів, - повідомив Микола Присяжнюк.
Під час презентації Міністр підкреслив, що земельний кадастр у паперовому варіанті містить багато помилок та неточностей. І саме електронний кадастр допоможе їх виявити та максимально швидко виправити. Наразі завершується підготовка автоматизованої системи Державного земельного кадастру – представлені пілотні проекти. З 1 січня 2013 року в Україні буде запущена потужна електронна кадастрова карта по прикладу багатьох розвинутих країн світу. Вона стане важливою передумовою для завершення реалізації земельної реформи та відкриття ринку земель сільськогосподарського призначення.

За матеріалами: Урядовий портал