Для недопущення екологічної катастрофи на Краснооскільському водосховищі на Харківщині потрібні понад тридцять мільйонів

Для недопущення екологічної катастрофи на Краснооскільському водосховищі на Харківщині потрібні понад тридцять мільйонів

Це питання було порушено під час ювілейного засідання Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області. На сьогоднішній день гроші планується виділити з Екологічного фонду України, зазначив начальник Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів Віктор Антоненко.

Він додав, що для цього потрібна спеціальна постанова Кабінета Міністрів України, а також проведення тендера.

13 червня в Харківській області відбудеться круглий стіл з цього питання за участю міністра екології Едуарда Ставицького.

- Я вважаю, що найближчим часом почнеться водообмін на водосховищі 120 млн м3 води, - повідомив Віктор Анотоненко. - В процесі водообміну візьме участь дирекція каналу Дніпро-Донбас (перша черга).

Також Віктор Антоненко зазначив, що Харків споживає 60 млн м3 води Краснооскольського водосховища на рік. Через зменшення промислового навантаження на басейн Сіверського Дінця вода в річці стала більш чистою, але цього замало. На його думку, треба щорічно проводити очисні роботи.

Юрій Борщ

За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ