Голландських інвесторів возили по свинофермах Харківщини

Голландських інвесторів возили по свинофермах Харківщини

http://kirpravda.com/

Після завершення форуму "Інновації. Інвестиції. Харківські ініціативи!" інвесторам показали декілька господарств Харківської області, які є перспективними для вкладання грошей та співпраці.

Про це та про підсумки форуму розповів кореспонденту "СК" директор Департаменту з підвищення конкурентоспроможності регіону Євген Шаповал.

- Якщо казати про рівень іноземних інвестицій в економіку Харківщини, то які сектори найбільш привабливі для інвесторів?

– Відверто кажучи, нас не дуже тішить кількість залучених за цей рік інвестицій. Звичайно, це є проблемою не лише Харківської області, адже і в нас у країні, і взагалі в Європі складна макроекономічна ситуація. Але інвестиційна динаміка, яка поступово зростає, та збільшення секторів економіки, в які вкладаються інвестиції, додають оптимізму. Поки що на першому місці щодо залучення інвестицій – фінансовий сектор, але промисловість, реальне виробництво також підтягуються. Інвестиційна політика облдержадміністрації зараз структурується. Тож я переконаний, що на кінець цього року та наступного року показники покращаться. Жителі Харкова та області відчують це на собі: з’являться нові робочі місця, збільшиться надходження до місцевих бюджетів.

– Окрім сильних секторів економіки нашої області (таких, як IT-технології, машинобудування), наскільки інвестиційно приваблюють агросектор і туристична галузь?

– Агропромисловий комплекс Харківщини дуже привабливий для інвестора. По-перше, тим, що в нас родючі чорноземи, а по-друге, – через непогану сільськогосподарську інфраструктуру. Якщо раніше інвесторів цікавило лише вирощування зернових культур, то наразі вони виявляють інтерес і до тваринництва. Форум відвідали фахівці з Канади, яка займається селекцією у свинарстві, і в суботу, 7 вересня, ми відвідали декілька господарств області, які, можливо, разом співпрацюватимуть у галузі свинарства.

Що стосується туризму, то в нас є свої переваги. Туристичний потенціал Харківщини було презентовано під час стендової виставки, яка проходила у фойє готелю Superior Golf & Spa Resort. Було поширено інформацію про цікаві місця Слобожанщини, а під час панельної дискусії ми розповіли, в які туристичні об’єкти на Харківщині можна вкладати гроші.

– Євгене Володимировичу, які ваші перші враження від ювілейного п’ятого форуму?

У Форумі, який проводиться на виконання у регіоні доручення Президента України щодо забезпечення реалізації інвестиційно-інноваційної політики взяли участь 350 осіб. Ми хотіли продемонструвати, що влада в Харківській області відкрита до інвесторів і готова допомагати у просуванні їхнього бізнесу. Відгуки наших закордонних і вітчизняних партнерів, гостей лише позитивні.

Юрій Борщ, матеріал з газети "Слобідський край" №107 від 07.09.2013

За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ