Переговори щодо модернізації газотранспортної системи тривають – В. Янукович

Переговори щодо модернізації газотранспортної системи тривають – В. Янукович

http://finliga.com

Віктор Янукович розповів про процес модернізації газотранспортної системи України.

- Ми хочемо, щоб українська газотранспортна система працювала надійно, щоб вона мала можливість прокачувати у Європу певні обсяги газу - чим більше, тим краще, – і щоб вона була технічно модернізованою. Це завдання ми виконали разом з тими партнерами, які могли нам у цьому допомогти. Що може зробити Росія? Росі може гарантувати обсяги прокачки газу. Якщо вона це зробить, ми відповідаємо вже на одне питання, - сказав Віктор Янукович. - Друге питання – модернізація української газотранспортної системи. Йдуть переговори, і Росія готова разом з Україною щорічно вкладати кошти у модернізацію української газотранспортної системи. Хоче Росія стати власником нашої газотранспортної системи? Може й хоче. Але власником є Україна, і ми пропонуємо свої пропозиції. Наша газотранспортна система або труба як її ще називають, залишається у державній власності. Ніхто її не продає.

За словами Президента, підприємства, які візьмуть в оренду «трубу», мають забезпечувати обсяги прокачки газу, а також проводити модернізацію. Україна зацікавлена у партнерстві із Європою. 

- Я переконаний, якщо європейські структури як наші партнери, яким ми постачаємо газ, будуть мати бажання взяти участь у модернізації цієї системи, то ми з задоволенням розглянемо ці пропозиції. Тому ніяких проблем тут не буде. Ми хочемо знайти таку модель співпраці, яка б була комфортною для всіх. Щоб Європа була впевнена у тому, що українська газотранспортна система ніколи не буде зупинятися, ніхто її не буде перекривати, а газ буде прокачуватися у необхідних обсягах, - додав Президент.

Ірина Гудзь

За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ