Купувати лише справжні швейцарські годинники закликали українців у Азарова

Купувати лише справжні швейцарські годинники закликали українців у Азарова

http://timeshop.com.ua/

У Кабміні застерігають українців не купувати фальшиві швейцарські годинники. Бо за них ще доведеться сплатити штраф.

Якщо у минулому році офіційно до України було імпортовано лише 218 швейцарських годинників на загальну суму 60,8 тис.дол.США, то вартість нелегального імпорту була майже втричі більша, повідомляє Урядовий портал.

Минулого року було зафіксовано спроби нелегально ввезти 62 швейцарських годинники вартістю 1,4 млн. грн.

Українці мають високі шанси купити нелегально ввезені елітні швейцарські годинники, особливо коли вартість одиниці перевищує 80 тис. грн. Минулого року митники виявили 2 спроби ввезти 4 таких годинники відомих торгових марок. Вартість цих годинників лише трохи не дотягла до мільйона - 917 тис. гр.

Швейцарські годинники, як предмет нелегального ввезення в Україну, залишаються актуальними вже протягом тривалого часу. Наприклад у 2011 році було зафіксовано 47 випадків, коли громадяни пробували нелегально ввезти 149 годинників на суму понад 1,5 млн. грн.; у 2010 - 6 фактів, вилучено 60 годинників на суму 215 тис. грн.
Відмовлятися від офіційного ввезення цих вишуканих виробів власників змушує вартість годинників. Адже мито прямо залежить від ціни імпорту. Не сплативши його, власники намагаються знизити ціну годинника для кінцевого покупця.

Схеми нелегального ввезення годинників прості. Найчастіше годинники до України відправляють у посилках та бандеролях. Рідше - невеликими партіями, зазвичай до 10 штук, які ховають у валізах та сумках серед особистих речей, коли повертаються з подорожей додому.

На сьогодні, як відомо, товарна контрабанда декриміналізована. Особам, які «попадаються» на спробах нелегально ввезти в Україну елітні швейцарські годинники, не загрожує кримінальна відповідальність. Проте вони однаково відповідають перед законом - годинники переходять у власність держави, а громадяни платять штраф, який дорівнює вартості затриманих годинників.

Серед гучних контрабандних справ минулих періодів, де фігурують швейцарські годинники, є порушена у 2011 році за фактом контрабанди 6 годинників та аксесуарів до них вартістю 785,4 тис. грн. Тоді годинники були сховані у бандеролі.

За матеріалами: Урядовий портал