На імпортні автомобілі введуть ще один податок

Верховна Рада України ухвалила в цілому два законопроекти про утилізацію транспортних засобів, знятих з експлуатації, та внесення відповідних змін про сплату екологічного податку за їх утилізацію до Податкового кодексу, пише UBR.

За ці закони в четвер, 4 липня, проголосували 233-235 депутатів при необхідному мінімумі 226 голосів.

Згідно з прийнятими документами, такий збір сплачують як імпортери, так і виробники автомобілів і автобусів, за винятком випускають транспортні засоби по циклу "зварювання-забарвлення-збірка".

Базова ставка податку за утилізацію легкових автомобілів не змінилася в порівнянні з редакцією прийнятого в першому читанні законопроекту і становить 5,5 тис. грн, така ж ставка встановлена на кузови для промислового складання.

Разом з тим, на решту транспортні засоби (автобуси, вантажні, вантажопасажирські автомобілі або спецавтомобілі) вона знижена до 11 тис. грн в порівнянні з 38 тис. грн.

Крім того, незмінними залишилися коефіцієнти до базових ставок для нових легкових автомобілів: 0,86 - для електромобілів та авто з об'ємом двигуна до 1 тис. куб. см (тобто сума податку складе 4,73 тис. грн), 1,34 - з двигунами від 1 тис. до 2 тис. куб. см (7,34 тис. грн), 2,56 - з двигунами від 2 тис. до 3 тис. куб. см (14,08 тис. грн).

Для легкових автомобілів з об'ємом двигуна від 3 тис. до 3,5 тис. куб. см сума складе 19,1 тис. грн (коефіцієнт 3,47), понад 3,5 тис. куб. см - 30,25 тис. грн (5,5).

У той же час прийнятим законом значно знижені в порівнянні з прийнятою в першому читанні редакцією величини підвищувальних коефіцієнтів (і відповідно, суми зборів) для вживаних легкових автомобілів. Вони будуть рівно вдвічі вище, ніж для нових автомобілів, хоча спочатку передбачалося, що вони будуть перевищувати їх у 6 разів, а за окремими позиціями - у 8 разів.

Крім того, встановлено коефіцієнт "4" для нових кузовів для легкових авто (за винятком кузовів для промислового складання, які звільнені від сплати збору), тобто сума збору становитиме 22 тис. грн за кузов, і 12 - для старих (66 тис. грн).

Депутати також змінили і знизили коефіцієнти для автобусів і вантажних автомобілів, прив'язавши їх до повній масі. Для нових транспортних засобів коефіцієнти складуть: до 2,5 тонн - 0,8, до 3,5 тонн - 0,9, до 5 тонн - 1, до 8 тонн - 1,1, понад 8 тонн - 1,34. Для вживаних автомобілів вони також вище рівно в два рази.

Набуття чинності закону планується з 1 вересня 2013 року.

За матеріалами: UBR