Переважна більшість харків'ян вважають себе бідними, хочуть відпочивати та не бажають мати бізнес

Переважна більшість харків'ян вважають себе бідними, хочуть відпочивати та не бажають мати бізнес

http://searchnews.info/

З метою дослідження самооцінки населенням області рівня своїх доходів щороку Головним управлінням статистики у Харківській області проводиться вибіркове опитування домогосподарств щодо рівня їх доходів упродовж минулого року та економічних очікувань на ма

Підсумки опитування свідчать, що за оцінкою матеріального добробуту лише 0,2 % домогосподарств області віднесли себе до представників середнього класу, 25,8 % – до небідних, але ще не представників середнього класу, і більшість домогосподарств віднесла себе до бідних – 74 % (по Україні відповідно – 0,8 %, 31,6 % і 67,6 %). Для того щоб не відчувати себе бідними, 27,3 % домогосподарств визначило дохід у розмірі від 4700,1 до 5100,0 грн на місяць.

Постійно відмовляли собі у найнеобхіднішому, крім харчування, – 46,9 % мешканців області, не змогли забезпечити навіть достатнє харчування – 0,1 % домогосподарств. Разом з тим, було достатньо грошей, але заощаджень не робили – 45,9 % домогосподарств, було достатньо і робили заощадження – 7,9 %.

У разі збільшення доходів, домогосподарства області спрямували б додаткові кошти у першу чергу на відпочинок – 60,3 %, на лікування – 45,2 %, на побутову техніку – 40,1 %, на накопичення – 35,4 %, на житло – 32,3 %, на автомобіль – 23,3 %, на одяг і взуття – 28,4 %, на їжу – 14,8  %, на освіту – 11,9 %, на розвиток підприємництва та інше – 3,8 % домогосподарств.

Більшість (55,7 %) домогосподарств вважали, що відповідальність за їх добробут повинна нести як держава, так і вони самі, 22,1 % – впевнені, що це обов’язки переважно держави, 14,5 % домогосподарств, що держава повинна повністю взяти на себе відповідальність за їх добробут. Лише 7,7 % покладалися в цьому питанні винятково на свої сили.

Прогнози харків’ян щодо очікуваних змін свого матеріального становища на наступні 12 місяців свідчать що, 70,2 % мешканців не сподіваються на істотні зміни, 23,1 % – вважають, що їх матеріальний стан погіршиться. Оптимістично дивляться в майбутнє і сподіваються на покращання свого життя лише 6,2 % родин, не змогли відповісти – 0,5 %.

За матеріалами: прес-служба ДУС у Харк. обл.