Про які подарунки має знати податкова. Коментар начальника ДПС у Харківській області

Про які подарунки має знати податкова. Коментар начальника ДПС у Харківській області

http://obozrevatel.com

Особливості кампанії декларування громадянами своїх доходів та майна за 2012 рік прокоментував начальник управління оподаткування фізичних осіб ДПС у Харківській області Гліб Мілютін.

- Відповідальність за сплату податку на доходи несе особа, яка отримала подарунок. Саме вона зобов’язана включити вартість подарунку до загальнорічного доходу податкової декларації, - сказав Гліб Мілютін.

Втім, наголосив начальник управління, не підлягають оподаткуванню подарунки, вартість яких не перевищує 50% однієї мінімальної зарплати, встановленої на 1 січня звітного періоду. У 2012 рік ця сума дорівнювала 536,5 грн, оскільки розмір мінімальної зарплати на 01.01.2012р. становив 1073 грн. Варто зазначити, що це виключення не стосується подарунків у вигляді грошових коштів будь-яких сум.

- Таким чином,- підсумував Гліб Мілютін, - незалежно від того, хто кому (за винятком родичів першого ступеню споріднення) і що дарує (крім грошей), якщо вартість подарунку менша 536 грн. 50коп., декларувати цей подарунок не потрібн. Якщо сума більша вказаної, потрібно декларувати лише її перевищення.

Начальник управління нагадав, що Декларацію про майновий стан та доходи громадяни подають до податкової інспекції за місцем свого проживання (реєстрації у паспорті).

За матеріалами: ДПС України у Харківській області