Рейтинг хабарників 2012 року склали у Генпрокуратурі України (ПЕРЕЛІК)

Рейтинг хабарників 2012 року склали у Генпрокуратурі України (ПЕРЕЛІК)

http://www.liveinternet.ru

Генеральна прокуратура підбила підсумки боротьби з корупціонерами за минулий рік.

Згідно зі звітом ДП, з 1 січня 2012 року і до дня набрання чинності нового Кримінального процесуального кодексу (20 листопада 2012-го) проти корупціонерів порушили 1243 кримінальні справи, з них до суду потрапило 1131, повідомляє Кореспондент.

З 20 листопада по 31 грудня 2012 року прокуратурою було порушено 149 справу, 61 з них дійшла до суду.

1. Київ. $ 11 млн чотири місяці поспіль вимагали директор Інституту педагогіки Академії педагогічних наук України та його підлеглий у бізнесмена. За цю суму чиновники обіцяли підписати договір оренди державного майна в столиці (комплекс площею 2290 кв. м). План майже спрацював: хабарники встигли отримати лише аванс - $ 250 тис. і 800 тис. гривень, але після цього були затримані.

2. Херсонська область. $ 864 тис. вимагали відразу два урядовці області - голова районної адміністрації і співробітник СБУ. Один з них повинен був вирішити питання з видачею дозволу на відведення земельної ділянки для ведення фермерського господарства. Другий - "підсобити" з прийняттям рішення про виділення землі в розмірі 24 га.

3. Донецька область. $ 181 тис. отримав начальник Головного управління агропромислового комплексу місцевої обладміністрації.

4. Тернопільська область. $ 104 тис. хотів отримати глава райадміністрації за свій підпис під розпорядженням про виділення землі. Але хабарнику не пощастило. До арешту йому встигли передати тільки половину обумовленої суми.

5. Харківська область. $ 100 тис. хотів отримати глава сільради за допомогу у виділенні двох земельних ділянок. Афера провалилася: чиновник встиг отримати тільки п'яту частину грошей, перш ніж його затримали.

6. Крим. $ 70 тис. отримав начальник держпідприємства Чорноморсько-Азовське виробничо-експлуатаційне управління водних шляхів. За цю суму держслужбовець незаконно здав в оренду судна рідного підприємства.

7. Запорізька область. $ 70 тис. зажадав глава сільради в Мелітопольському районі області за вирішення питання з виділенням землі для ведення приватного господарства.

8. Львівська область. $ 56,1 тис. - стільки хотів отримати секретар земельної комісії однієї з сільрад області за видачу дозволу про виділення земельної ділянки площею 0,51 га. Надалі земля мала перейти у приватну власність орендаря. Але план провалився: чиновник встиг отримати тільки $ 40 тис. і потрапив до в'язниці.

9. Дніпропетровська область. На хабарі попалися одразу два чиновника в Новомосковському районі області. Сільський голова отримав $ 5 тис. за підписання договору з очищення водойми. Його колега, начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій, "досяг успіху" більше. За підписання цього ж договору він запросив $ 50 тис.

10. Київська область. $ 50 тис. отримали суддя одного з районних судів Київської області та помічник адвоката за винесення "потрібного" рішення у справі.

За матеріалами: Корреспондент