С. Тігіпко: Закон про зайнятість стимулюватиме підприємців

С. Тігіпко: Закон про зайнятість стимулюватиме підприємців

Потужною стимулюючою нормою для роботодавців та підприємців має стати Закон про зайнятість, ухвалений Верховною Радою 5 липня, зазначив Сергій Тігіпко, який вчора був з робочим візитом у Харківській області.

Тепер документ чекає на підпис Президента.

 - У той час, коли в економіці Європи криза, а це наш основний ринок збуту, уряд має подумати за рахунок чого можна підтримати виробництво. Закон про зайнятість - це один з варіантів вирішення питання підтримки національних виробників. Цим законом ми підтримуємо роботодавців і місцеву владу, ми зацікавлюємо їх у тому, щоб вони створювали нові робочі місця, - вважає віце-прем'єр-міністр України - Міністр соціальної політики України.

За задумом Уряду, закон  істотно полегшить долю  молодих людей, які шукають перше робоче місце, а також для тих категорій людей, які менш конкурентоздатні на ринку праці  (наприклад, самотні мами, які виховують дітей до 6 років). Для людей у віці 45-50 років теж прописаний алгоритм працевлаштування: вони будуть мати можливість отримати другу спеціальність за рахунок держави. Тігіпко додав, що стартові виплати отримають випускники, які укладуть контракт на роботу в сільській місцевості за потрібними державі спеціальностями. А інформація про стажування студента буде вноситися в трудову книжку як стаж. Крім того, Закон стимулюватиме підприємців відкривати нові робочі місця, каже Тігіпко.

- Адже малі підприємства до 50 працівників за будь-яке робоче місце  з мінімальної заробітної плати не платитимуть єдиний соціальний внесок. Технологічне підприємство, там де на роботу беруть спеціаліста, що отримуватиме 3 мінімальних зарплати, на наступний рік — звільнення на 50% від єдиного соціального внеску. Якщо підприємство створює нові робочі місця для неконкурентних груп (інваліди, батьки, що виховують дітей до 6 років і люди, що вийшли з місць позбавлення волі) — на рік убирається соціальний внесок на 100%.

Тамара Кіч

За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ