Скільки газових грошей надійде до місцевих бюджетів Харківщини

Скільки газових грошей надійде до місцевих бюджетів Харківщини

Фото: uaenergy.com.ua

Рентні виплати можуть стати додатковим стимулом для добровільного об’єднання громад.

Нещодавно Президент України Петро Порошенко підписав закон щодо зарахування рентної плати за користування надрами для видобування нафти, природного газу та газового конденсату в місцеві бюджети. Для Харківщини, яка видобуває майже 40 % українського газу, це вагомий внесок до місцевих бюджетів — близько 750 млн грн на рік.

- 5 % від ренти буде залишатися в місцевих бюджетах з розподілом: 2 % - в обласний, 2 % - до районного, 1 % - до сільського (селищного). А ось об’єднані територіальні громади отримають 3 %, 2 % підуть в обласний бюджет, - пояснила під час форуму «Ефективне управління ресурсами видобувних регіонів» голова постійної комісії з питань бюджету Харківської облради  Людмила Немикіна.

СЕРГІЙ ЖАДАН ВЕЗЕ РОК-КОНЦЕРТИ В ХАРКІВСЬКУ ГЛИБИНКУ

Живі гроші від видобування місцеві бюджети отримають тільки в 2018 році, саме тоді вступить у силу закон. Наразі Камбін розробляє відповідні положення, а на місцях чекають на підзаконні акти.

- Зараз ми тільки апелюємо цифрами на базі 2016 року. Я розумію, що 2017 рік внесе свої корективи, збільшиться видобуток - збільшаться і відрахування рентної плати. За даними 2016 року тільки від «Шебелинкагазвидобування» об'єднана громада могла б отримати близько 360 млн грн на розвиток своєї інфраструктури, - зазначила Людмила Немикіна.

Юлія Міронюк

За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ