Угорські фермери розгорнуть бізнес на Харківщині

Угорські фермери розгорнуть бізнес на Харківщині

Фото Катерини Терещенко

У Харків з діловим візитом приїхав Надзвичайний і Повноважний посол Угорщини в Україні Міхаль Баєр. В останній раз угорський посол був у Харкові в далекому 1974 році.

40 років тому він відвідував  навчальні курси в українському  місті у якості студента.  У свій другий візит Міхаль Баєр був приємно вражений тими змінами, що відбулись із містом за цей час. Гарною російською мовою угорський посол зазначив, що Угорщина повинна приділяти більше уваги розвитку співробітництва з Харковом, який є другим містом в Україні.

- Ми почали роботу з активізації співпраці з південно-східними регіонами України. Вже працюємо з Одеською та Дніпропетровською областями, і, я думаю, зараз настав час для активізації роботи із східним регіоном, зокрема Харківською областю, - зазначив Міхаль Баєр.

У Харківщини вже є досвід співпраці з Угорськими підприємствами. Так, єдиний в Україні виробник турбинного устаткування для гідро-, теплових і атомних електростанцій АО «Турбоатом» вже протягом тривалого часу є постачальником обладнання для модернізації та ремонту угорської атомної електростанції.

Міхаль Баєр також зазначив, що Угорщина бачить перспективи розвитку співпраці з Харківською областю й у інших галузях.

- Сьогоднішній обсяг торгівлі між Харківщиною та Угорщиною, нажаль, дуже низький. У вас дуже великий індустріальний регіон, і це не повною мірою використовується в наших взаєминах. Угорщина має великий потенціал в машинобудуванні, і підприємства Харківщини могли б стати для нас постачальниками, - підкреслив угорський посол.

Як зазначив губернатор Харківщини Михайло Добкін, Харківська область готова до багатостороннього співробітництва з Угорщиною. Особливо, на думку губернатора, велику роль тут має відіграти сільське господарство. Адже у Харківщини сьогодні є всі умови для створення спільних з Угорщиною підприємств із переробки сільськогосподарської продукції. Губернатор пообіцяв надати всі можливі преференції на перших етапах для угорського бізнесу.

-  У нас зараз високими темпами розвивається сільське господарство. Порівняно з минулим роком обсяги виробництва сільськогосподарської продукції у цьому році зросли на 25-30%. Наша головна задача — не перетворитися на країну, яка постачає сировину, але й активно виробляти додаткову продукцію, - зазначив голова Харківської облдержадміністрації.

У ході свого візиту до Харкова Міхаль Баєр відвідав  Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна, де виступив перед студентами з лекцією про перспективи інтеграції України в Європейський Союз. За словами посла, обмін культурними ресурсами та науковими кадрами сьогодні достатньо реальний для обох сторін. Точкою зіткнення для плідної співпраці українсько-угорських відносин у галузі науки можуть стати IT-технології. Що буде корисним як для угорського IT-кластеру, так і для харківського IT-парку, відкриття якого планується навесні 2014 року.

Катерина Терещенко

За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ