Унікальну систему постачання гарячої води розробили харківські вчені

Унікальну систему постачання гарячої води розробили харківські вчені

http://ukrtech.net.ua/

Фахівці Харківського політехнічного інституту розробили геліосистему для постачання гарячої води в Сокольниках, що у Харкові.

Вона використовується для виробництва гарячої води технологічного та господарсько-побутового призначення.

Про це повідомив директор Департаменту ЖКГ та розвитку інфраструктури ХОДА Роман Грива.

За його словами, КП «Харківські теплові мережі» та ТЕЦ споживають близько 83% газу Харківської області. Щоб знизити споживання, було б дуже ефективно перевести ТЕЦ-3 і ТЕЦ-4 на альтернативні джерела тепла, повідомляє прес-служба ХОДА.

- Ми також розробляємо інші напрямки енергозбереження, як, наприклад, енергія вітру або енергія сонця. У Харкові проводяться відповідні розробки, якщо дійсно впровадити використання енергії сонця, то вона дозволить нам заощаджувати великі ресурси по газу, - підкреслив Роман Грива. - Сонячні колектори можуть уловлювати як прямі, так і розсіяні сонячні промені. Один навіть маленький сонячний колектор може нам економити близько 1000 кг умовного палива.

Директор Департаменту ЖКГ та розвитку інфраструктури ХОДА також розповів, що розробкою цих систем і визначенням місць, найбільш сприятливих для впровадження сонячної енергії, займається Харківський політехнічний інститут і Харківський приладобудівний завод ім. Шевченка. 

За матеріалами: сайт ХОДА