В космос ідуть українські мільярди

В космос ідуть українські мільярди

http://iloveastronomy.ru

Космічна програма України отримає 1,12 млрд гривень з державного бюджету і 1,46 млрд гривень від інвесторів. Про це повідомив заступник начальника управління космічних наувкових досліджень і телекомунікаційних систем Державного космічного агентства Ярослав Стефанишин.
Як повідомляють Подробности, Програма передбачає використання космічного потенціалу для розвитку суспільства, забезпечення національної безпеки і оборони, захисту геополітичних інтересів держави. При цьому участь українських космонавтів у міжнародних орбітальних проектах не передбачається.
 - Проекти у цій сфері поки не цікаві вітчизняним інвесторам, прибуток у них може бути довгостроковий, а інших мотивацій держава поки не придумала, - говорить Стефанишин.

Тим часом, на зондування Землі з космоса планують витратити більше 415 млн гривень. За словами Стефанишина, у 2015 році планується запуск супутника СИЧ-2-1 для оцінки стану озимих культур, дистанційного контролю сніжного покрову, класифікації поверхні ландшафту,виявлення лісових і степових пожеж. Апарат біде запущений ракетою-носієм Циклон-4 з космодрому Алкантара в Бразилії.

Трохи менше коштів - 385 млн гривень провонується витратити на досліди і введення в експлуатацію космічного ракетного комплексу Циклон-4, розробку комплексу нового покоління Antares і сприяння комерційній експлуатації ракет-носіїв Зенит-3SL, Зенит-2SLБ, Зенит-3SLБ, Днепр.
Крім того, 162 мільйони гривеньт буде витрачено на створення космічних систем телекомунікації і навігації, зокрема, на завершення проекту Либідь, що був розпочатий у 2009 році.
Ще 178 мільйонів передбачено на дослідження Сонячнохї системи і 42 мільйони на використання космосу в "інтересах національної безпеки і оборони".

За матеріалами: Подробности