Виші Харкова не встигають виконувати замовлення роботодавців - кадровики

Виші Харкова не встигають виконувати замовлення роботодавців - кадровики

http://blog.uni2biz.org

ІТ-компаній у Харкові дедалі більшає, а університети не встигають кувати кадри для них. Роботодавці «купують» спеціалістів за шалені зарплати.

Чим живуть такі запитувані ІТ-шники, як тримаються у професії та знімають напруження, дізналася кореспондент «СК».

Програміст Максим ще зі школи знав, що працюватиме в ІТ-компанії. Його приваблювала можливість кар’єрного зростання, а також достатньо високі, як для України, зарплати.

А от проект-менеджер Наталія, яка цього року отримала диплом лінгвіста, в ІТ-сферу прийшла випадково. Компанія, що займається розробкою сайтів, була її першим місцем роботи. Отримавши навички менеджера (куратора проектів), Наталія вирішила перейти на більш «хлібне» місце роботи. Цього разу вона цілеспрямовано надсилала резюме саме в ІТ-компанії.

– Тут я маю можливість отримувати гідну заробітну платню, – ділиться молодий спеціаліст. – Крім того, мені цікаво працювати з новими технологіями.

Дійсно, заробітна платня ІТ-шників – одна з найвищих в Україні. І Харків не виняток. Так, за даними популярного регіонального сайту «Работа в Харькове», середня зарплатня програміста, яку вказують зацікавлені роботодавці на сайті, – 1300 доларів (близько 10 400 грн).

– Звісно, оплата залежить від спеціалізації і навичок. На початкових позиціях
(рівня Junior), поки спеціаліст ще навчається, він може влаштуватися на зарплату 2000-4000 грн, – розповідає PR-менеджер порталу Ірина Тригуб. Зарплатня, вказана у вакансіях рівня Senior (тобто вище середнього), може сягати 25 000 грн. Оплата може залежати також від мови програмування. Нині запитуваними є програмісти, що розробляють на мові РHP, С, С++, .net, Aps.net, Java.

Для порівняння: за даними Харківського обласного центру зайнятості, середня заробітна плата керівників і начальників різних рівнів в області сягає 9 313 грн. Взагалі ж середньомісячна зарплата по регіону становить 3068 грн.

Про «заможне» життя харківських програмістів свідчить й інша статистика. Так, за даними однієї з харківських агенцій нерухомості, минулого року спостерігався «бум» серед покупців – співробітників ІТ-компаній. Близько 20 % нових власників квартир – люди, що працюють в ІТ-сфері. Так, менеджер Наталія розповіла, що в Харкові винаймає житло, проте вже за кілька років планує заробити на власне.

За даними Центру зайнятості, на традиційні центри з розробки програмного забезпечення в Україні припадає 74 % усіх вакансій (решта 26 % займаються розробкою сайтів, додатків та ігор для ПК та мобільних пристроїв тощо) в ІТ-сфері. У Харкові зосереджено 13 % з них. Для порівняння: 54 % з них – у Києві, по 7 % – у Львові та Дніпропетровську, 5 % – в Одесі. Сумарна частка резюме у вказаних містах складає 86 % усіх вакансій в цій сфері.

Тож Харків сьогодні – другий по кількості ІТ-компаній в Україні. Така висока позиція зумовлена перш за все тим, що в місті багато технічних вишів, які готують кваліфікованих спеціалістів. Основні з них – НТУ «ХПІ», ХНУРЕ, Національний аерокосмічний університет ім. М. Є. Жуковського «ХАІ» та ХНУ ім. В. Н. Каразіна.

Проте сфера інформаційних технологій так стрімко розвивається (наприклад, за кілька років штат компанії може зрости з 30 до 300 осіб), що виші не в змозі «вгамувати» той голод кадрів, який сьогодні присутній на ринку праці в цій сфері.
Так, за даними порталу «Работа в Харькове», праця ІТ-спеціалістів не лише найбільш оплачувана, а й найзапитуваніша. На одне резюме в Харкові припадає 2,5–3 вакансії, тоді як узагалі на ринку праці в середньому цей показник – 1,2. Наприклад, у бухгалтерів і економістів він сягає 0,8, у юристів – 1,5. Як стверджують аналітики, у найближчі п’ять років попит на професію зростатиме.

– Безумовно, професії майбутнього – це професії, пов’язані зі сферою інформаційних технологій, – вважає директор Харківського обласного центру зайнятості Володимир Міненко. – Сфера IT динамічно розвивається. Уже зараз будь-яка сфера діяльності потребує спеціального програмного забезпечення та його супроводження. Тому фахівці у сфері IT будуть і надалі найбільш запитувані.

Інна Пирлик, матеріал з газети "Слобідський край" №21 від 16.02.2013

За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ