Які продукти харчування подорожчають на Харківщині

Які продукти харчування подорожчають на Харківщині

http://vkurse.ua

На ринках Харківської області подешевшала сметана, а ціни на м’ясо зросли.

У порівнянні з минулим роком продуктовий споживчий кошик на Харківщині подешевшав на 4,2 %. Про це СК повідомив Директор Департаменту економіки і міжнародних відносин Харківської обласної державної адміністрації Сергій Авершин.

– Індекс споживчих цін за січень-грудень 2012 року по області склав 99,2%, що є найбільшим досягненням у співпраці влади і бізнесу за останні 10 років. Щодо продуктів харчування, то індекс споживчих цін склав 95,8 %, – проінформував він.

Сергій Авершин додав, що основне досягнення минулого року – це відсутність інфляції по Харківській області, що дуже важливо в соціальному плані та в аспекті максимального забезпечення добробуту людей і реалізації споживчих настроїв мешканців області.

У порівнянні з минулим роком ціни на основні продукти харчування знизились на : сметану жирністю 20% молоко, масло вершкове, цукор та крупу гречану, рис, картоплю, буряк, моркву, цибулю ріпчасту, яйця курячі. Зросли за рік ціни на: яловичину 1-ї категорії та свинину, птицю, сало, борошно пшеничне, макаронні вироби, ковбаси варені, сир кисломолочний, олію соняшникову.

– Що стосується очікувань подорожчання окремих продуктів харчування, таких як цукор, хлібобулочних виробів, молока і яєць, то безперечно сезонний, а, саме зимовий, фактор дещо впливає, наприклад на ціни молока і молочних продуктів, курячих яєць. Запаси цукру в області достатні для збереження стабільних цін, – повідомив Сергій Авершин.

За сезонним фактором дещо подорожчали тепличні овочеві культури такі, як помідори (15 грн. за 1 кг) та огірки (16 грн. за 1кг). «Борщовий набір» овочів коштує у середньому 17,2 грн. з розрахунку на 4-х літрову каструлю.

Більш детально про ціни на ринках Харківщини читайте у номері «СК» за вівторок 15 січня

Юрій Борщ

За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ