Зарплата у конвертах та "ліва" продукція. Харківський молокозавод перевірила податкова (ФОТО)

Зарплата у конвертах та

фото прес-служби Міндоходів

На молочному заводі Харківської області провела перевірку подвткова.

Під прикриттям 16 офіційно працевлаштованих робітників, середня заробітна плата яких складала близько півтори тисячі гривень, насправді працювало 120 підлеглих, які отримували фактичну «чорну» зарплатню у розмірі 2500-4000 тисячі гривень.

При цьому, фактичне виробництво та продаж товару у декілька разів перевищувало об’єми реалізації, що були вказані у податковій звітності.

Також встановлено, що у 2012-2013 роках керівництво підприємства навмисно вносило до офіційних документів відомості щодо розміру зарплатні, що не відповідали дійсності.

«Лише за попередніми розрахунками орієнтовна сума заробітної плати, яка виплачувалась працівникам заводу поза проведення по бухгалтерському та податковому обліках, щомісячно складала понад 400 тисяч гривень або майже 5 мільйонів гривень на рік, - повідомив начальник оперативного управління ГУ Міндоходів у Харківській області Олег Нарійчук. - Це призводило до щомісячного ненадходження до бюджету держави податку на доходи фізичних осіб та збору на обов’язкове пенсійне страхування в сумі понад 1 мільйон гривень».


Співробітниками оперативного управління ГУ Міндоходів у Харківській області провели обшуки складських та виробничих приміщень заводу, під час яких виявлено та вилучено:

первинну документацію «тіньової» бухгалтерії підприємства;
печатки;
чорнові записи по нарахуванню заробітної плати «у конвертах»;
грошові кошти, призначені для виплати «чорної» зарплати, на загальну суму майже 200 тисяч гривень;
обладнання для виготовлення молочної продукції та сама готова продукція в асортименті на загальну суму понад 1200 тис. грн.

Водночас, проведено допити понад 80 працівників підприємства, від яких отримано зізнавчі свідчення стосовно виплати заробітної платні «у конвертах».

У ГУ Міндоходів обіцяють притягнути керівництво заводу до кримінальної відповідальності після завершення розслідування.

За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ