Економіка

Фото із соцмережі Фото із соцмережі

Змінено правила продажу електроніки та побутової техніки

  • 10.05.2017 | 16:41

Тепер підприємці, в тому числі і платники єдиного податку, повинні продавати побутові товари тільки через касовий апарат.

Починаючи з 8 травня, підприємці повинні продавати холодильники, кондиціонери, пральні машини, пилососи, принтери, ноутбуки, телефони і навіть колонки, електронні книги, а також зовнішні жорсткі диски з фіскальним чеком. Про це повідомляє сайт Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Відповідний перелік груп товарів, які підлягають гарантійному ремонту і які надалі повинні продаватися виключно за допомогою реєстратора розрахункових операцій (РРО), визначений постановою Кабміну від 16 березня 2017 року № 231.

У перелік потрапили понад 300 товарів.

В кінці минулого року Верховна Рада прийняла закон, який зобов'язує застосовувати РРО всіх торговців складною технікою, включаючи платників єдиного податку незалежно від обсягів їх річного доходу.

Ця ініціатива викликала невдоволення підприємців, які торгують технікою на ринках і в інтернет-магазинах. Вони побоюються складнощів в адмініструванні РРО та вказують на високу вартість касової техніки.

Законодавство про застосування касових апаратів передбачає жорсткі санкції, пояснює податковий консультант «Київського центру підтримки і розвитку бізнесу» Олександра Томашевська. Зокрема, штрафи за невикористання касового апарата, за невидачу фіскального чека, неправильне його оформлення, недотримання ліміту каси, використання апарата з пошкодженою пломбою, ненадання в податкову пов'язаної з РРО звітності і так далі. І щодо цього, каже Олександра Томашевська, малий бізнес банально може бути не в курсі.

Прихильники даної норми наполягають, що вона допоможе детінізувати сектор, де за даними GfK, рівень тіні доходить до 25 %.

Микола Мельник

Loading...

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Коментарі, що містять нецензурну лексику, особисті образи і рекламу, можуть бути видалені модератором

Усього коментарів: 0

Сортування по датi

Новий користувач

Створивши обліковий запис на нашому сайті, ви зможете залишати коментарі та багато іншого.

Нiк (Iм`я):
Пароль:
Поштова адреса:
Коментар:
Захисний код::
   Captcha
   
Зареєстровані користувачі

Якщо у вас вже є обліковий запис на нашому сайті, будь ласка, авторизуйтесь.

Поштова адреса:
Пароль:
 

Головні новини

Влада

Суспільство

Політика

Економіка

Надзвичайні події

Новий Рік

АТО на Донбасі

Вибори до ВРУ

Вибори 2015

Ностальгія

Корисно

Область Online