Пожежу на складі у Балаклії повністю загасили

Пожежу на складі у Балаклії повністю загасили

Фото: Марина Проценко, kharkiv.dsns.gov.ua

На території Балаклійського району працюють дев’ять піротехнічних груп. Територію розбили на дев’ять квадратів, із яких очистили від вибухонебезпечних предметів три.

Як повідомила голова ХОДА Юлія Світлична, наразі безпечно знаходитись у чотирьох населених пунктах: Вербівка, Борщівка, Яковенкове і Пришиб. Усього у 10-кілометрову зону увійшли 9 населених пунктів. 


У центрі Балаклії

Таку інформацію передає кореспондент "СК" з місця події. 

- Вдалося погасити пожежу на арсеналі, адміністративна територія очищена від вибухонебезпечних предметів, наразі на арсеналі проводиться додаткова розвідка для проведення остаточної інвентаризації по тих об'єктах, які вціліли. А також тривають роботи щодо локалізації можливих місць спалаху, працюють сапери, - повідомив генерал-лейтенант, заступник міністра оборони України Ігор Павловський.

Юлія Світлична також додала, що "маємо попередню домовленість з Урядом України щодо виділення нам із резервного фонду державних коштів".

У евакопунктах наразі перебуває 1400 людей. Також чергують на території 27 карет швидкої, 100 машин ДСНС і 400 рятівників. Безперебійно подається гуманітарна допомога: першочергові матеріали і харчові продукти.

Збитки повністю оцінити поки що неможливо. Однак уже нарахували 23 об'єкти житлово-комунальної сфери і комунальної сфери, які потребують відновлення. Ремонти розділили на три категорії: швидкі (у помешканнях, де вибило вікна), середні і безстрокові (там, де потрібен капітальний ремонт). Щодо останньої категорії, то між обласною владою і Кабміном є домовленість, що уряд виділить на такі ремонти гроші. Тим часом, люди, в яких повністю зруйновані помешкання, перебуватимуть у евакопунктах. Також вирішується питання щодо надання матеріальної допомоги цим та іншим постраждалим.

У Балаклії частково почали відновлювати електропостачання. Електроенергія вже є у Яковенковому і Вербівці. Наразі без світла залишається тільки 10 % Балаклії. У Борщівку обіцяють подати електроенергію до 22:00 сьогодні, 24 березня.

Щодо газу, то, за словами голови Балаклійської РДА Степана Масельського, повне відновлення газопостачання займе 4-5 днів. Завтра працівники газової служби почнуть робити дворові обходи, щоб користувачі закрили газові прилади на момент ремонтів, аби не було вибухів.

Марина Проценко

За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ