Зміни до земельного законодавства запропонує Кабміну Асоціація органів місцевого самоврядування

Зміни до земельного законодавства запропонує Кабміну Асоціація органів місцевого самоврядування

Як правильно зібрати всі місцеві податки, провести сплату на землю, уникнути порушень бюджетного законодавства?

Відповіді на ці запитання бухгалтери місцевих рад отримали минулого тижня на навчально-практичному семінарі, який було організовано Асоціацією органів місцевого самоврядування Харківської області.

У семінарі взяли участь перший віце-президент – виконавчий директор Асоціації Микола Тітов, віце-президент Асоціації, голова комісії з питань бюджету Харківської обласної ради Людмила Немикіна, фахівці з Державної податкової служби, Держфінінспекції, Харківської облдержадміністрації, Державного казначейської служби.

На семінарі податківці зазначили, що в цьому році було досягнуто значних результатів у роботі щодо декларування доходів громадян. Сума податку на доходи фізичних осіб за результатами декларування склала 31,5 млн грн, що на 9,3 млн грн більше у порівнянні з минулим роком,  уже сьогодні до бюджета надійшло 20,4 млн грн.

Разом з тим спеціалісти податкової повідомили, що за статистикою станом на 1 червня заборгованість по економічно-активним підприємствам склала понад 80 млн грн, у результаті чого місцеві бюджети недоотримала більш ніж 12 млн грн податку на доходи фізичних осіб.

Є чимало проблем у стяганні плати за землю. Одна з них – не проведена в сільських радах області грошова оцінка землі. Найбільш низько оцінено землі в Харківському, Ізюмському та Сахновщинському районах. Хоча ситуація зі сплатою земельних податків зараз краща, ніж у минулому році. У цьому році бюджетні надходження від плати за землю збільшилися приблизно на 20 %. У середньому до бюджетів усіх рівнів надходить 42–43 млн грн. Ще одним проблемним питанням є довготривалість процедури оформлення договорів оренди на землю. Під час семінару віце-президент Асоціації Людмила Немикіна зазначила, що для того, щоб місцеві бюджети не втрачали кошти за оренду землі, Асоціація спільно з фінансовим управлінням облдержадміністрації готує відповідні пропозиції щодо змін у земельне та податкове законодавство.

Юрій Борщ, матеріал з газети "Слобідський край" №77 від 30.06.2012

За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ