Ностальгія

Фото: filarmoniya.cv.ua

Українська естрада: півстоліття тому і сьогодні (Фото)

Мовні квоти на радіо і телебаченні не обговорюють хіба що ліниві. А як було з українською піснею, скажімо, півстоліття тому?

Фото: druzhba.uz.ua

Як змінювалася шкільна форма — від народження і до сьогодні

Наближається свято Останнього дзвоника, і Інтернет рясніє пропозиціями і запитаннями щодо шкільної форми "старого зразка". Чим вона відрізняється від новітньої і як узагалі змінювався зовнішній вигляд школярів протягом минулих років - згадаймо?

Фото: volk.gq

Панянка і селянка Василя Каразіна

У житті Василя Каразіна було все - блискуча кар’єра при дворі, заснування Харківського університету, втеча з країни, дві висилки, ув’язнення в Шліссельбурзі, численні наукові праці, різноманітна громадська діяльність. І ще – кохання... і смерть первістка.

Фото:tam-ara.ru

Мода на брюки: історія та еволюція

Усе життя нас супроводжують якісь речі – меблі, посуд, білизна, взуття, одяг тощо. І подекуди достатньо одного погляду на окремий предмет, щоб згадати цілу епоху з життя. Візьмемо, приміром, брюки...

Фото з архіву автора

Есхар об’єднує бардів

Міжнародний фестиваль – звучить солідно. Бардівська пісня – це щось «з іншої опери», несерйозне, андеграунд. А от Харківщина примудрилася поєднати ці два поняття: щорічно тут проводять міжнародний фестиваль бардівської (добре, авторської) пісні.

 www.wikimedia.org

Кохання для «Пана закону»: дві харків’янки Анатолія Коні

«Пан закон» – так називали знаменитого юриста Анатолія Коні. Він дійсно уособлював собою Феміду: за трьох царів і радянської влади він безкомпромісно служив справедливості. А от особисте життя його не склалось: кохання було, а родина - ні.

Фото: maam.ru

Значки, марки, листівки: що і як збирали діти

У старому французькому фільмі «Жив собі поліцейський» головна героїня пояснює бездітному чоловікові, що вона купує п’ять коробок сиру, бо син збирає картинки із зображенням піратів; пельмені – задля марок; пральний порошок – через пластикові фігурки тощо.

Фото із соцмереж

Історія харківської володарки Оскара. Хронограф

3 жовтня виповнилося 130 років від дня народження Варвари Каринської – володарки «Оскара», художника по костюмах і знаменитого американського модельєра.

Ретроспектива найцікавіших подій серпня. Хронограф, 1946 рік (Фото)

Остання декада серпня для Харкова та Харківщини завжди була гарячими днями: до підготовки та святкування річниці визволення міста від фашистських загарбників майже чверть століття тому додалися державні свята: День Прапора та День Незалежності України.

Фото із соцмережі

Відновлення Харківського театру. Хронограф, 1946 рік (Фото)

Купи сміття, штукатурки, битої цегли, зяючі пробоїни від бомб – таке було приміщення Харківського театру опери і балету, коли визволителі очистили місто від німецько-фашистських загарбників.

Галина Лебідь веде комбайн. Хронограф, 1961 рік

За штурвал комбайна взялась жінка, коли їй ледве сповнилось вісімнадцять. То був важкий 1944 рік, не вистачало машин, людей.

Фото із соцмережі

Професори допомагають сільським лікарям. Хронограф, 1946

Недавно Андріївську лікарню Балаклійського району відвідав професор Мещанінов.

 

Головні новини

Влада

Суспільство

Політика

Економіка

Надзвичайні події

Новий Рік

АТО на Донбасі

Вибори до ВРУ

Вибори 2015

Ностальгія

Корисно

Область Online