Будинку Рєпіна під Харковом повернуть автентичний вигляд (ФОТО)

Будинку Рєпіна під Харковом повернуть автентичний вигляд (ФОТО)

фото Інни Пирлик

На реконструкцію та ремонт з обласного бюджету виділили майже 1 млн 300 тис. грн.

Як розповіла директор Художньо-меморіального музею І. Ю. Рєпіна Світлана Бучаста, на садибу художника цього року чекає справжній апгрейд. В обласному бюджеті таки знайшли і виділили для цього майже 1 млн 300 тис. грн. Реставрація почнеться після святкування ювілею, 170-річчя від дня народження Іллі Рєпіна.- За проектом передбачається, що будуть повністю переобладнані інженерні комунікації, тобто опалення, електроенергія, вперше буде зроблено вентиляцію, - розповіла директор.

Також буде зроблено систему водовідведення. Крім того, будинку повернуть автентичний вигляд - змінять віконні прорізи, відреставрують підлогу, заново оштукатурять стіни, замінять покрівлю на черепичну.


- Автентична штукатурка не просто відтворить колишній “образ” будинку, а й ще сануватиме стіни, даючи можливість старій цеглі виводити зайву вологу, - розповіла директор. - Буде змінено зовнішній вигляд садиби. Нове покриття акуратно імітуватиме ґрунтове.Крім того, знизять рівень землі навколо дому, тому що сьогодні будинок просів більше ніж на 60 см, що створює великі проблеми через потрапляння води у будинок. Роботи планують закінчити до Нового року.

За словами директора, проект створювали за мотивами роботи Іллі Рєпіна 1876 року “Повернення в отчий дім”, на якій якраз і зображений будинок та садиба. Близько півстоліття картина зберігалася у приватній колекції в Швеції і практично не публікувалася. Минулого року її продали на аукціоні в Англії, після чого музею вдалося дістати кольорове зображення полотна, що дало можливість розгледіти всі деталі будинку.


За словами Світлани Бучастої, потребує повної перебудови і майстерня художника, яка теж знаходиться на території садиби. Зараз працівники музею збирають архівні документи та фото з тим, щоб у майбутньому зробити і тут реконструкцію.

 Раніше майстерня виглядала інакше. Це був рублений будинок під соломою, більшого розміру. Ми сподіваємося, що ми його повністю відновимо, - каже директор.

До речі, 2 серпня на честь ювілею художника музей влаштовує велоквест. Учасникам квесту потрібно буде проїхати за певним маршрутом та виконати завдання, пов’язані з життям і творчістю Іллі Рєпіна.
А вже 5 серпня відбудуться різні урочистості з нагоди святкування ювілею художника. Зокрема, у програмі свята — презентація проектів реконструкції меморіальної садиби Іллі Рєпіна, виконаних студентами Харківського національного університету будівництва і архітектури, відкриття фотовиставки Володимира Оглобліна “Акадамічка”, урочисте закриття XV Міжнародного рєпінського пленеру.

Інна Пирлик

За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ