Дизайнер станції метро "Олексіївська" виставила свої роботи у музеї (ФОТО)

Дизайнер станції метро

фото Віктора Кочетова

У Харківському художньому музеї відкрілася виставка творів лауреатів премії ім. І.Ю. Рєпіна 2012 року.

У 2012 году лауреатами премії ім. І.Рєпіна стали заслужений художник України Ольга Єрофєєва за дизайн станції метрополітену «Олексіївська», скульптор Мамедов Катіб Сафар огли за скульптуру «Пробудження» i заслужений художник України Сергій Кондрашов за живописний твір «Отець Павло.

Член журі, директор Чугуївського художньо-меморіального музею І.Є. Рєпіна Світлана Бучаста на запитання кореспондента "СК", за якими критеріями визначалися лауреати премії розповіла:

- Твори мистецтва оцінювати було надзвичайно складно. Адже це не деталь машини, яку можна виміряти в сантiметрах.

БІЛЬШЕ ФОТО З ВИСТАВКИ ДИВІТЬСЯ ТУТ

Враховувалися традиції реалізму, соціальне значення, затребуваність роботи та багато інших чинників. Дуже багато робіт було представлено на здобуття премії, але перемогли ті роботи, які сьогодні можна побачити в музеї.

Довідка. Державну премію в галузі образотворчого мистецтва імені І. Ю. Рєпіна заснували в 1966 році. За живопис, скульптуру, графіку в радянські роки її отримали 197 художників.
Цю престижну нагороду скасували з розпадом Радянського Союзу. Премію імені Рєпіна в Харківській області відродили три роки тому. У 2011 році її вручали вперше за роки незалежності України.

Віктор Кочетов

За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ