Дореволюційний Харків намалювали діти

Дореволюційний Харків намалювали діти

З 16 серпня до 1 вересня в галереї «Мистецтво Слобожанщини» проходить виставка «Дореволюційний Харків очима дітей».

Гості галереї мають змогу ознайомитися з унікальною колекцією дореволюційних листівок з видами Харкова і споглядати минуле нашого міста крізь призму дитячої свідомості – учнів харківської школи «Лєствіца».

На виставці представлено близько 60 робіт учнів. Натхненням для дітей стали старовинні дореволюційні листівки. Деякі будівлі, змальовані на них, збереглися до наших днів, і діти мали змогу порівняти їх  із сучасними видами. Однак багато будівель безслідно зникли через революційні події та Велику Вітчизняну війну.

– Діти отримали велике задоволення від створення цієї виставки, ми бачимо посмішки на їхніх обличчях. Адже вони люблять своє місто, тож у нас є надія на добре майбутнє, – зазначила на відкритті виставки директор Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва Тетяна Іщенко.

– Це дуже рідкісний захід. Я був на різних виставках, різного рівня та професіоналізму, але ця – надзвичайна. Адже діти дуже щирі та чесні, їх зворушливі малюнки торкаються самого серця, – ділиться головний архітектор інституту «Укрміськбудпроект» Павло Чечельницький. – Нехай роботи зроблені з помилками та порушеною перспективою, але це все одно прекрасно. Такі малюнки не можна ні в якому разі викидати. Вони насичені любов’ю до нашого міста.

На відкритті виставки гості окрім малюнків мали змогу побачити також виступи учнів школи «Лєствіца». Дівчата розповідали вірші, а хлопчики співали. Звісно, виступи були присвячені рідному Харкову. Одна з дівчаток, десятирічна Аня Куркіна, також узяла участь у виставці, вона намалювала Благовіщенський собор:

– Він мені дуже сподобався, і нехай його малювали й інші діти, але мене він заворожив своєю величністю. У майбутньому я б хотіла продовжити малювати і стати справжнім художником, – поділилася дівчинка.

– Мені дали завдання намалювати Державний банк, що на Сумській вулиці, потім виявилося, що я й живу неподалік, тож робота стала цікавою. Малював я з листівки, тому на роботі не вистачає двох поверхів, які добудували у наші часи, – розповів 12-річний Іван Коробов і дав обіцянку домалювати ще два поверхи.

Анна ПАШКО, матеріал з газети "Слобідський край" №101 від 23.08.2012

За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ