Естафета пам'яті на Харківщині завершується (ФОТО)

Естафета пам'яті на Харківщині завершується (ФОТО)

фото Ігоря Тесло

На Харківщині підходить до завершення естафета пам'яті “Слава визволителям України”.

Сьогодні відбудеться урочиста церемонія передачі капсули із землею з братських могил та Прапора Перемоги із Кегичівського району до Сахновщинського.


У часи Великої Вітчизняної війни боронити рідну землю від ворога пішли сім тисяч мешканців Кегичівського району. Додому повернулися лише дві тисячі радянських бійців. Зараз з них залишилося в живих лише 36 чоловік, решта пішла у вічність.

- Ця земля виростила шістьох Героїв Радянського Союзу та чотирьох учасників Параду Перемоги в Москві, - зазначив голова Кегичівської райдержадміністрації Сергій Ясенок. - У той же час, окупація району тривала довгих 710 днів, але в цей час кегичани не скорилися ворогу і тут воювали підпільники, партизанський загін та диверсійна група. Після звільнення району його мешканці зібрали гроші і за ці кошти була створена ескадрилья “Кегичівський колгоспник”. Зараз у 25 братських могилах покояться понад 5000 радянських солдат і офіцерів.


- Естафета почалася у грудні 2012 року в Луганській області, а 1 лютого вже продовжилася в Харківській, у Борівському районі, який був першим у нашому регіоні звільнений від німецько-фашистських загарбників, - сказав заступник голови Ради Харківської обласної організації ветеранів України Юрій Бабайлов.

Ігор Тесло

За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ