Фільм про Митрополита Никодима покажуть у Харкові. Перелік заходів до 1025-річчя Хрещення Русі

Фільм про Митрополита Никодима покажуть у Харкові. Перелік заходів до 1025-річчя Хрещення Русі

http://focus.ua

До 1025-річчя святкування Хрещення Київської Русі в рамках проекту «Харьковская сирень. PS» у кінотеатрі «Боммер» відбудуться Дні православного кіно.

Фільми на православну тематику транслюватимуться 26, 27 та 28 липня. Перші два дні відбудуться покази художніх, документальних та анімаційних фільмів, які брали участь у Міжнародному фестивалі православного кіно, що проводиться в Росії щороку. Ці фільми були були надані Союзом кінематографістів Російської Федерації.

- Ми запросили автора одного з фільмів «Письма в Россию» із Санкт-Петербурга Антона Алексєєва, - розповідає директор Департаменту масових комунікацій Харківської облдержадміністрації Вікторія Маренич. - Усі фільми, безумовно, цікаві, пізнавальні, це буде великий подарунок як для віруючих.

А 28 липня буде повністю присвячене показам фільмів про життя і духовний шлях Митрополіта Харківського і Богодухівського Никодима. В день відкриття захід відвідає отець Федір, що представить Харківську єпархію.

- Показ в Харкові проводиться у такому масштабному вигляді вперше, - зазначила Вікторія Маренич.

Не залишилась осторонь 1025-ї річниці Хрещення Київської Русі й галерея «Бузок». 30 липня тут відбудеться відкриття виставки ікон. На виставці буде представлено близько 50 ікон іконописної майстерні Харківської єпархії. Адже, вважається, що у Харкові одна з найсильніших іконописних шкіл в Україні.

-Виставка ікон іконописної майстерні Харківської єпархії проводиться з благословення архієпископа Харківського і Богодухівського Онуфрія, - каже Вікторія Маренич. - Я думаю, що вона буде цікава всім, адже написання ікони - це той божий промисел, який дається далеко не кожній людині, навіть не кожному художнику.

Відкриття унікальної виставки матиме музичний супровід. Так, по закінченню відкриття виставки перед гостями галереї свою майстерність продемонструють православні хори храмів Харківської єпархії. За словами Вікторії Маренич, хористам у галереї буде комфортно співати, адже для цього у інформаційно-виставковому центрі є всі сприятливі умови.

-Коли будувалася ця галерея, ми намагалися передбачити всі варіанти заходів, що тут можуть відбуватися, - каже Вікторія Маренич. - Це галерея європейського сучасного рівня щодо акустики та світла в ній. Коли хористи прийшли у «Бузок» і перевірили приміщення на звук, вони сказали, що додатково нічим його не треба оснащувати.

До речі, з вересня 2013 року в галереї «Бузок» будуть проводитись щонеділі концерти різної тематики. Також восени планується проведення fashion-показів.

Катерина Терещенко

За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ