Гості фестивалю De libertate навчаться барокової каліграфії і читатимуть поезії при свічках

Гості фестивалю De libertate навчаться барокової каліграфії і читатимуть поезії при свічках

17 серпня на території Національного літературно-меморіального музею ім. Г.С.Сковороди відбудеться фестиваль „De libertate”.

 Як повідомив начальник Головного управління культури і туризму ХОДА Дмитро Кузнєцов, цей літературно-мистецький фестиваль проходити в рамках відзначення 290-річчя Григорія Сковороди.

Як  відзначила заступник директора Національного літературно-меморіального музею ім.Г.С.Сковороди Олена Рибка, фестиваль має актуалізувати творчість і постать Григорія Сковороди і привернути увагу широкої громадськості до української літературної класики.

-  Гаслом нашого фестивалю є свобода творчості, оскільки назва „De libertate” перекладається „До свободи”, думаю всі пам’ятають вірш Григорія Сковороди, який вчили у школі, - говорить Олена Рибка.

У фестивалі братимуть участь сучасні українські письменники, які досліджують творчість Сковороди або присвячують йому свої твори: Леонід Ушкалов, Іван Андрусяк. Крім того –Ніна Супруненко, Олег Коца рев, Юлія Стихівська, Сергій Жадан.

Фестиваль передбачає музичну програму: виступатимуть гурти „Oneyroid” (Полтава), „Пальтоsorryband”, заслужений артист України лірник і бандурист Тарас Компаніченко і Гурт мандрівних дяків „Вертеп”, який виконуватиме спеціально підготовлену програму.

На фестивалі  будуть організовані екскурсії до музею, освітні і інтерактивні програми від Харківського літературного музею, велика кількість майстер класів. Серед них -  майстер-клас із барокової каліграфії. Майстриня із Києва з гостями фестивалю навчить готувати пера і писати так, як писав Григорій Сковорода.

Як повідомив координатор фестивалю Ігор Зарудко, фестиваль починається з12.00 буде виставка картин двох художниць: Олени Мельникової та Марисі Руської.

- Ми роблячи цей фестиваль, хотіли залучити більше молодих цікавих креативних людей, які знають, люблять і цінять Сковороду і його творчість, - говорить Ігор Зарідко. - Основна ідея фестивалю – показати багатогранність Сковороди. Буде катання на конях і на човнах.

Також на території музею буде організований майданчик для наметів. Для тих, хто залишиться на ніч у наметовому містечку, передбачена додаткова програма „Чиста вода – світла душа”: сучасні українські поети у супроводі етнічної музики будуть в оточенні свічок читати свої поезії на березі сковородинівського ставу.  

Тамара Кіч

За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ