Куди роз'їхалися нагороди “Харьковской сирени”. Перелік переможців (ФОТО)

Куди роз'їхалися нагороди “Харьковской сирени”. Перелік переможців (ФОТО)

фото Інни Пирлик

Під час урочистої церемонії закриття V Міжнародного фестивалю короткометражних фільмів «Харьковская сирень» члени оргкомітету і журі фестивалю нагородили переможців.

«Гран-прі» фестивалю отримав фільм «Пуритани» («The Puritans») американського режисера Шона Робінсона (Sean Robinson). Як пояснив член Правління Союзу кінематографістів РФ, голова журі Володимир Фокін, при виборі головного переможця журі керувалось виключно міркуваннями мистецтва.

- Ця картина могла бути нагороджена в будь-якій номінації фестивалю. Розглядались і зображення (операторська робота), драматургія (робота сценариста і режисера). Це найбільш щільна, міцна і професійна робота у всіх відношеннях. Крім видовищного і аудіо-візуального ефекту кінематограф, на моє переконання, несе певне послання людству. Ця робота містить яскравий імпульс, що ініціює мисленнєвий процес, - наголосив Володимир Фокін.

ФОТОРЕПОРТАЖ ІЗ ЗАКРИТТЯ ФЕСТИВАЛЮ "ХАРЬКОВСКАЯ СИРЕНЬ" ДИВІТЬСЯ ТУТ

Переможець у номінації «Кращий ігровий фільм» – Патрік Юрек (Patryk Jurek) з Польщі з фільмом «Порожнеча» («Vocuus»), номінації «Кращий неігровий фільм» – Райлі Льюнг (Riley Leung) з КНР з фільмом «Більше, ніж морозиво Wong Kwong» («More Than Ice-cream Wong Kwong »). В номінації «Краща режисура» переможцем стала режисер з Великобританії Ірина Ізместьєва, яка представила фільм «Картина ідеальна» («Picture Perfect»), в номінації «Кращий анімаційний фільм» – росіянка Анна Шепілова з мультфільмом «Дощ іде». Приз у номінації «Кращий сценарій» отримала Тетяна Будицька з Росії за фільм «Просте жіноче щастя», а за «Кращу операторську роботу» – Мартін Розете (Martin Rosete), Іспанія, за фільм «Голос» («Voice over»).

Також Почесний президент фестивалю, французька актриса Мілен Демонжо вручила спеціальний приз від себе французькому фільму Стефана Геру (Stephane Guerout) «Контратака 007» («007 Contre Attaque») (Франція).

- Я зупинила свій вибір на французькому фільмі. Це історія і смішна, і зворушлива. Що цікаво, цей фільм створений батьком і сином – якраз не той випадок, коли суворий тато каже синові "Якою нісенітницею ти там займаєшся!", – зазначила кіноактриса.

Фільм створений сімейним дуетом — режисером виступив Стефан Геру, а продюсером — його батько. Останній зізнався, що під час роботи над фільмом у них ніколи не виникало суперечок.

- Я дуже пишаюся роботою мого сина, яку я представляю від його імені, я продюсер фільму. Я дуже добре з ним розуміюся і надихаю його, щоб він працював. У нього два фільми, це другий. Він хотів би зробити третій, але це робота не одного року. Цим фільмом займалася молодіжна група, я не знав світу короткометражного кіно, але тепер знаю, - сказав продюсер. - Я дуже зворушений фестивалем. Це культурне натхнення, зворушений тим, як тут приймають гостей.

Цього року на фестивалі також з'явилося кілька нових номінацій. Приз журі «За пошук історичної правди» отримали харків'яни Андрій Ус та Ольга Бєлогуб за фільм «Нещаслива зірка», а приз журі «Стислість – сестра таланту» вручили естонцеві Анти Наулайнену (Anti Naulainen) за роботу «Папуга Пітер Аврелій» («Parrot Peeter Aurelius») тривалістю 92 секунди.

Більшість “гілок бузку” відправлять їх володарям у різні країни світу: в Іспанію, Великобританію, США, Китай і Польщу.

По закінченню церемонії нагородження французька зірка Мішель Мерсє дуже тепло попрощалася із Харковом та Україною.

- Я поїду переповнена любов'ю в моєму серці. І я дуже швидко повернусь, мені дуже сподобалось, я обожнюю вашу країну. До скорої зустрічі, ми скоро побачимося, - додала Мішель Мерс’є.

Тамара Кіч

За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ