На День Святого Валентина у більшості районних РАЦСів Харківщини пустота і тиша

На День Святого Валентина у більшості районних РАЦСів Харківщини пустота і тиша

http://to04.minjust.ru

За переказом саме 14 лютого Святого Валентина стратили за те, що він таємно вінчав закоханих.

Як було насправді невідомо, а й сьогодні, сотні років потому, День Святого Валентина – Свято усіх закоханих – відзначають у всьому світі. 14 лютого пари влаштовують романтичні вечори, дарують одне одному квіти, солодощі, милі дрібнички та зізнаються у своїх почуттях.

Таємні закохані анонімно надсилають своїм обранцям любовні листівки у формі сердець, сподіваючись на взаємність. Але одружуватись у День Святого Валентина молодята не поспішають.

Як з’ясував кореспондент «СК», 14 лютого у РАЦСах Харківщини аншлагу не буде. Лише невелика кількість пар вирішила побратися у цей день.

Як пояснюють начальники відділів реєстрації актів цивільного стану: день тижня для молодят не зручний – мало хто хоче йти до шлюбу у четвер, перевагу надають суботі. У Краснокутському та Барвінківському районах цього року, як і минулого, лише одна пара подала заяву на реєстрацію шлюбу 14 лютого.

У Зачепилівському районі навіть і не пам’ятають, коли одруження відбувалось у День святого Валентина. Цього року таких, хто побажав розписатися цього дня, також не виявилося. Така ж ситуація і в Боровій. За словами начальника відділу державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Борівського районного управління юстиції Харківської області Олени Гряник, молодь у районі взагалі не хоче одружуватися. У моді – спільне проживання, необтяжене штампом у паспорті.

У Коломацькому й Богодухівському районах теж жодна пара не захотіла узаконити свої стосунки на свято всіх законних. Одне весілля у День святого Валентина зіграють у Краснопавлівці Лозівського району, минулого ж року таких охочих узагалі не було. А от у Золочівському й Великобурлуцькому районі шлюб планують зареєструвати аж по дві пари. Причому у другому з них уже протягом кількох років цього дня ніхто не одружувався. Востаннє дві пари одружилися у 2009-му.

Беззаперечним «валентиновим» лідером є Печеніжчина – у районі на свято всіх закоханих народиться три сім’ї: у селах Артемівка, Новий Бурлук і Мартове.

Інна Пирлик, матеріал з газети "Слобідський край" №20 від 14.02.2013

За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ