На Харківщині значно збільшать престижні премії для художників

На Харківщині значно збільшать престижні премії для художників

http://artconnector.com

Рєпінську премію хочуть зробити державною і збільшити її розмір утричі.

У Харківській області уже планують купу заходів, приурочених до святкування 170-річчя видатного художника Іллі Рєпіна.

- Зараз ми намагаємося домогтися, щоб Верховна Рада України ухвалила рішення про святкування цієї дати на всеукраїнському рівні. Я думаю, що це питання буде вирішено. Окрім того, хочемо, щоб премія імені Іллі Рєпіна, яка сьогодні є обласною, отримала статус державної, зараз ми займаємося вирішенням даного питання. Ми навіть готові й надалі фінансувати її з обласного бюджету, нам потрібен лише статус, - розповів “СК” заступник голови ХОДА Євген Савін.

Більше того, наступного року в області планують збільшити розмір премії як мінімум удвічі – утричі для того, щоб розширити географію учасників і привабити художників з ближнього і дальнього зарубіжжя. Сьогодні вона становить 25 тис. грн.

До святкування планують відремонтувати Художньо-меморіальний музей І. Ю. Рєпіна.

- Там є проблеми і з парканом, і з фундаментом будиночка художника. Сьогодні реставратори вже визначилися із планом робіт. Тільки на проектування на сьогоднішній сесії (24 жовтня) виділили 140 тис. грн, - повідомив Євген Савін.

Ще 100 тис. грн з інших фондів підуть на створення проекту з ремонту Художньої галереї «Художньо-меморіального музею І. Ю. Рєпіна». Тут планують оновити фасад, замінити вікна, відремонтувати східці, що ведуть на другий поверх, відкрити зал на цокольному поверсі, а також налагодити систему вентиляції та опалення. Також розширять саму територію комплексу, зроблять новий вхід, який би вів до центральної площі. Євген Савін пообіцяв, що до серпня 2014 року все задумане буде зроблено.

До речі, Національний банк та УДППЗ «Укрпошта» уже підтвердили, що до ювілею буде виготовлено монети з барельєфом Іллі Рєпіна та серію марок, присвячених великому митцю.

Інна Пирлик, метаріал з газети "Слабідський край" № 128 від 26.10.2013 

За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ