На Масляну голова району посмакував молоком, яке сам видоїв (ФОТО)

На Масляну голова району посмакував молоком, яке сам видоїв (ФОТО)

фото Олени Новікової

Проводи Масляної на “Хуторі Первомайському” розпочалися з ранкового доїння: парне молоко добував у рудої годувальниці Рябини голова РДА Віктор Намчук.

Тим часом мешканців Первомайського району вітали піснями й танцями фольклорні колективи, артисти сільських клубів і районного будинку культури. Гості мали можливість проявити свою силу і спритність у спортивних змаганнях: дорослі перетягували канат, змагалися з армреслінгу, а діти билися подушками, ловили вудкою пляшку.

Звичайно, не обійшлося без традиційної колоди: знайшлося чимало охочих збити чоботи з призами з верхівки стовпа. Найспритнішому дістався “живий приз” - півень.


Спитати щастя гості  могли й без зусиль — у безпрограшній лотереї кожен отримав корисні подарунки. Щоб усе вийшло весело й організовано, до свята готувались “усім миром”, запевняє Михайлівський сільський голова Антолій Синько.

ЩО ВИРОБЛЯЛИ СЕЛЯНЕ З ПЕРВОМАЙЩИНИ НА МАСЛЯНУ. БІЛЬШЕ ФОТО ТУТ

-  Михайлівка вже давно не приймала стільки гостей,  - зізнається Анатолій Васильович. - Велике спасибі районній державній адміністрації, райраді за організацію цього світа. Мешканці дуже задоволені святом, приїхали з усіх куточків району відпочити, і я дуже радий, що стільки людей прибуло до нас у гості.

До Михайлівки з'їхалися гості з усіх куточків Первомайського району: поласувати млинцями, позмагатися у веселих конкурсах, отримати призи та подивитись на досягнення свого і сусіднього сел. А видовищ справді вистачало: кожна сільська рада представила свої млинці, вареники, пироги, а також святкові та смачні композиції “Ярило”.

Все на найвищому  рівні, адже найкращі млинці, “Ярила” й опудала масляних підлягали конкурсному оцінюванню.

- Виготовлення млинця наші мешканці перетворили у вишукане мистецтво: кожен по-різному його приготував, завернув, оформив. Районний будинок культури також організовував це свято, готував своє подвір'я, - говорить директор цього будинку Любов Гнатенко.

Свято мало не опинилось під загрозою, адже Весну викрали цигани, і визволяти її з полону довелось усім гостям. А допомагав їм Ярило, тож жодні перепони крадіїв врешті не завадили з'явитися Весні й на «Хуторі Первомайському» - а приїхала вона, як водиться, на санях. До речі, покататися на санях могли усі охочі дітлахи.

-  Свято гарне, найголовніше, що воно подобається людям,  - вважає голова Первомайської районної ради Андрій Біда. -  Звісно, якась сільрада представила себе краще, якась скромніше, але те, що люди з'їхалися, готувалися, ніч перед святом не спали, пекли млинці, це дуже приємно. А млинці у нас на Первомайщині найкращі.

Найкращі в районі і опудала Масляних — адже кожна сільська рада створила свою неповторну жінку. А коли прийшла пора прощатися з зимою, вісімнадцять символів Зими вишикувалися на парад, й урочистою ходою рушили до ритуального спалення.- Масляна — це свято, яке продемонструвало, наскільки великий потенціал у нашого району: і мистецтва, що було продемонстроване у конкурсі Ярил, і у створенні опудал, й у виготовленні млинців. Найголовніше — дати ідею, організувати людей. Ви самі переконались наскільки активні сільські ради, кожна з яких намагається продемонструвати свою творчість. Дуже важливо, що ми на Первомайщині відроджуємо традиції минулого, - підсумував голова районної державної адміністрації Віктор Намчук.

Святкове багаття палало на весь світ, а тепло від нього зігріло усіх мешканців Первомайщини на цілий рік.

Тамара Кіч

За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ