Обзавестися худобою у нетрадиційний спосіб можна на Масляну під Харковом

Обзавестися худобою у нетрадиційний спосіб можна на Масляну під Харковом

http://lebedinrda.info

Конкурс, у якому переможесь отримає порося чи курку, проведуть у Вовчанському районі Харківської області.

У Вовчанську Масляну почнуть святкувати о пів надесяту 17 березня. Під музику разом з атрибутикою свята мешканці району урочистою ходою попрямують до центральної площі міста. Представники кожної сільської ради нестимуть символ Масляної. Учасники ходи будуть одягнені в яскраві костюми. Чим колоритніше — тим краще. Адже журі оцінюватиме підготовку кожної громади. Окрім того, кожна сільська рада презентуватиме свій святковий стіл та творчі номери з піснями та танцями. Народні гуляння відбуватимуться на площі.

- У нас на Масляну буде все: ростові ляльки, поросята, Солоха, дяк, Попандопало, - розповідає начальник відділу культури і туризму Вовчанської райдержадміністрації Олександр Кошмак.

Увесь день працюватимуть буфети зі святковими ласощами. Звісно, не обійдеться і без конкурсів та театрального дійства. Всіх охочих не тільки вчитимуть пекти млинці, а й навіть конкурс на поїдання млинців влаштують. Окрім млинців пригощатимуть ще польовою кашею. А сміливець, який залізе на “льодяний стовп”, отримає курку або порося.

В Сахновщині також представники усіх сільських рад з'їдуться на свято до райцентру. Проводжатимуть зиму у неділю, 17 березня. Кожна громада установить на площі свої павільйони, у яких презентуватимуть святковий стіл. Сільські ради також покажуть номери художньої самодіяльності. Людей, що прийдуть святкувати Масляну, розважатимуть піснями, танцями, веселими конкурсами.

Звісно, на святі можна буде поласувати традиційними млинцями. Працюватиме і ярмарок, на якому продаватимуть сільськогосподарську продукцію: м'ясо, овочі, зерно та мед. Торгуватимуть в Сахновщині з 8:00 , а святкуватимуть з 9:00.

У Краснограді Масляна відбудеться також у неділю, 17 березня. Збір охочих — о 10:00 на центральній площі міста. У торгових точках продаватимуть всілякі ласощі. Млинцями пригощатимуть безкоштовно. На виставці-продажу товарів декоративно-прикладного мистецтва можна буде придбати “хендмейд” від красноградських майстрів. У цей час на площі виступатимуть районні творчі колективи, гулятимуть веселі скоморохи, проводитимуться конкурси.

Районне свято Первомайщини відбудеться у селі Михайлівка 17 березня. Тут теж безкоштовно пригощатимуть млинцями, кашею та чаєм. У програмі свята - пісні, танці, веселі конкурси, розважальні ігри, спортивні змагання, лотерея та спалення опудала Масляної.

Інна Пирлик

За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ