Один день харківських ветеранів за кордоном

Один день харківських ветеранів за кордоном

http://fototelegraf.ru/

Група харківських ветеранів взяла участь в урочистостях з нагоди 70-річчя визволення Бєлгорода.

5 серпня бєлгородці відсвяткували 70-річчя з дня визволення міста від німецько-фашиських загарбників. Перемога радянських військ на Прохоровському полі стала початком звільнення всієї східної України та ключем до воріт Харкова. Віддати шану тим далеким подіям до Бєлгорода приїхала група представників Всеукраїнського Союзу учасників війни (Києва, Охтирки, Білої Церкви) спільно з членами Харківського обласного Комітету Міжнародного українського Союзу учасників війни. Серед делегатів були ветерани Великої Вітчизняної війни, воїни-інтернаціоналісти і діти війни.

- Найближчими правонаступниками ветеранів є діти війни. Хоча вони й не брали безпосередньої участі у бойових діях, але пам'ятають ті часи. Вони були разом зі своїми батьками на окупованій території, бачили і фашистів, і ті порядки, які встановлювали у нас німці, - сказав голова Харківського обласного комітету Міжнародного Українського Союзу учасників війни, керівник Центру захисту правди історії Великої Вітчизняної війни Петро Конюшенко. - Зараз цим людям вже близько 70 років. Вони у віці. Але естафета пам'яті і відповідальність за патріотичне виховання молоді поступово переходить до них. Адже ветеранів Великої Вітчизняної війни з кожним роком стає все менше.

Українську групу вже на кордоні з Росією зустріли бєлгородці. Так, з хлібом-сіллю, народними піснями та шампанським наших ветеранів привітали представники Бєлгородської міської адміністрації та голова Бєлгородської міської ради ветеранів Дмитро Чепелєв. Українці відвідали Бєлгородський державний історико-художній музей-діараму “Курська битва. Бєлгородський напрямок” і музей “Третє ратне поле Росії”, поклали квіти біля стели, що символізує присвоєння Бєлгороду звання “Міста військової слави” та до дзвіниці Музею-заповідника “Прохорівське поле”. До речі, із дзвіницею, на шпилі якої зображена Діва Марія, пов'язана ціла легенда. Як розповів Петро Конюшенко, саме Діва Марія стала передвісницею перемоги Червоної армії у битві.

- 14 липня почався контрнаступ радянських військ. У цей день був сильний дощ, шквали. І раптом у небі наші солдати побачили Діву Марія з піднятими угору руками. Це було символом того, що бій буде жорстоким і кривавим, але перемога залишиться за нами. Так і сталося, - пояснив Петро Конюшенко. - На згадку про цю перемогу на Прохорівському полі збудували дзвіницю із скульптурою Діви Марії.

Керівник київської делегації перший заступник голови Ради Всеукраїнської спілки учасників війни, полковник Віктор Шамрай сказав, що для них поїздка до Бєлгорода є дуже важливою. Адже росіяни і українці завжди були дружніми народами, а підтримувати зв'язок між ветеранами — це одне із першочергових завдань їх спілки.

- Те, чого ми очікували від поїздки до Бєлгорода, ми отримали. Бєлгородці шанують пам'ять ветеранів і тих воїнів, які загинули, звільняючи їх місто. Будуються музеї, меморіали, - сказав Віктор Шамрай.
К слову, кияни незабаром збираються відвідати і Харків. Так, 22, 23 і 24 серпня вони візьмуть участь в урочистостях з нагоди 70-річчя звільнення Харкова від фашисті.

На згадку про свій візит до Бєлдгорода українська делегація залишила росіянам подарунки. Так, бєлгородцям піднесли портрет тричі Героя Радянського Союзу, льотчика-винищувача Івана Кожедуба, книги, присвячені Великій Вітчизняній війні та традиційний презент з України — сало.

За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ